Të gjitha lajmet

UEFA FUSTAL

Me humbjen e thellë nga Gjeorgjia, Kosova eliminohet

Foto: FFK

Me humbjen e thellë nga Gjeorgjia, Kosova eliminohet

1 February, 2020 @20:57

Për ekipin e Kosovës në futsall, ka përfunduar ëndrra e kalimit tutje në kualifikime për të synuar evropinanin.

Pas fitores në përballjen e parë ndaj Austrisë, Kosova ishte mposhtur nga Gjermania dhe tash me humbje të thellë nga Gjeorgjia kanë mbyllur fazën grupore kualifikuese, duke u eliminuar dhe duke u kthyer në shtëpi.

Gjeorgjia ka fituar 6-1 në përballjen e sotme, ndërsa e vetmja gjë që ka arritur të bëj Kosova e drejtuar nga Ramadan Cimili, ka qenë goli i nderit nga Drilon Maxharraj.

Kosova mbyll ciklin kualifikues në vend të tretë, duke u eliminuar, derisa Gjeorgjia e para në grup me krejt fitore, qëndron para Gjermanisë.

uefa futsal table

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga