Të gjitha lajmet

LOKOMOTIVA 2-1 RIJEKA

Lirim Kastrati me dygolësh i jep nismë të mbarë Lokomotivës

Lirim Kastrati me dygolësh i jep nismë të mbarë Lokomotivës

1 February, 2020 @16:55

Sulmuesi i reprezentacionit të Kosovës, Lirim Kastrati, ka shënuar dy gola sot në përballje ndaj Rijekës për fitoren e startit të pjesës së dytë të stinorit 2-1.

Kastrati ka shënuar në minutat 45 dhe 71, derisa Lokomotiva ka nisur pjesën praverore të stinorit me fitore dhe atë duke ndërprerë serinë prej tre fitoreve të Rijekës që është mbi ta në tabelë.

Kuota e golave të Kastratit në 1. HNL të Kroacisë me sot ka arritur në tetë, që e çon për momentin në vend të tretë të golashënuesve.

Me fitore Lokomotiva e Zagrebit tash ka 31 pikë dhe për momentin kërcen në pozitë të pestë të klasifikimit, derisa Rijeka mbetet e treta me 34 pikë.

FUTBOLLISTI I RADHËS TE DINAMO E ZAGREBIT

Sa i kushtoi Lirim Kastrati Dinamos?!

Foto: gnkdinamo.hr

17 February, 2020 @19:10

Mediat kroate pas zyrtarizimit të transferit të Lirim Kastratit në drejtim të Dinamo Zagrebit kanë zbuluar shumë e transferit të…

TURNE MIQËSOR PËR FUTBOLLISTET/ËT

Vajzat e djemtë U19 të Kosovës, për Pavarësi në Itali

Foto: FFK

16 February, 2020 @16:42

Dy ekipet kombëtare të Kosovës U19 në konkurrencën e meshkujve dhe Kombëtarja e femrave janë ftuar në turnetë që do…

KROACI

Hap i madh për Lirim Kastratin, transferohet te gjigandi kroat

9 February, 2020 @12:06

Një hap i madh për Lirim Kastratin! Sulmuesi nga Hogoshti raportohet ta ketë kompletuar transferimin e tij te Dinamo i…

SHQIP NË BOTË

22 lojtarë, 8 shqipe, Zhegrova me asist

8 February, 2020 @21:02

Në ndeshjen e zhvilluar sonte mes Zürichut dhe Baselit në kuadër të Superligës së Zvicrës, pjesë e ndeshjes ishin 8…

MESFUSHORI I KOSOVËS

Anel Rashkaj prezantohet te ekipi i ri i tij

Fotot: SJK

8 February, 2020 @16:35

Mesfushori dhe kapiteni i parë i reprezentacionit të Kosovës, Anel Rashkaj, sot është bërë zyrtarisht me ekip të ri. …

Të gjitha lajmet nga International