Të gjitha lajmet

SUSO

Milan dërgon spanjollin te Sevilla

Foto: Sevilla/fb

Milan dërgon spanjollin te Sevilla

1 February, 2020 @0:32

Futbollisti spanjoll i Milanit, Jesus Joaquin Fernandez Sanez de la Torre - apo shkurt Suso - është lojtar i ri i Sevillës, ka bërë ekipi që u përmend së fundi.

Suso gjatë ditës së fundit të janarit ka kryer testet mjekësore, ndërsa mediat e atjeshme kanë bërë të ditur se 26 vjeçari është huazim deri në fund të stinorit të ardhshëm 2020/21.

Pas kësaj periudhe Sevilla mund të aktivizojë opcionin e blerjes për futbollistin në shumë prej 22 milionë eurove në total.

Suso ka luajtur 153 ndeshje me rossonerët ku ka shënuar 24 gola.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga