Të gjitha lajmet

ALEXIS SAELEMAEKERS

Milan zyrtarizon shpresën belge

Foto: ACMilan/fb

Milan zyrtarizon shpresën belge

1 February, 2020 @0:06

Para pak çastesh Milan ka zyrtarizuar edhe përforcimin e radhës në skuadër. Ai është belgu i lindur në vitin 1999, Alexis Saelemaekers i cili vjen nga Anderlechti si huazim deri në fund të stinorit 2019/20 me opcion blerjeje, ka bërë të ditur klubi rossoner.

Saelemaekers ka debutuar në ekipin e parë të Anderlechtit më 16 shkurt 2018 dhe ka regjistruar 57 paraqitje e 2 gola të shënuara për ekipin deri dje. Ai është i rregullt në përfaqësuesen U21 të Belgjikës.

Të martën, më 4 shkurt 2020 Alexis do të paraqitet para mediave në konferencë për shtyp si milanist i ri. Ai është mbrojtës, por mund të luajë edhe në mesfushë.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga