Të gjitha lajmet

CARLES PEREZ

Roma zyrtarizon sulmuesin e Barcelonës

Draw: ASRoma/fb

Roma zyrtarizon sulmuesin e Barcelonës

30 January, 2020 @22:35

Në pasditen e sotme, skuadra e Romës ka zyrtarizuar përforcimin për pjesën e dytë të stinorit, që vjen nga ekipi senior i Barcelonës.

Sulmuesi Carles Perez ka ardhë si huazim në Olimpico deri në fund të këtij stinori për shumën e 1 milionë eurove, ndërsa romakët kanë edhe opcionin e blerjes së garantuar prej 11 milionë eurove + bonuset.

Perez 21 vjeç ka qenë pjesë e Barcelonës në 12 ndeshje të këtij stinori, prej të cilave ka startuar në shtatë. Përndryshe Perez ka impresionuar me mundësitë që i ka shfrytëzuar te Barcelona në ato minuta që ka pasur, duke shënuar në fitoret e kataloansve ndaj Real Betisit dhe Interit.

Blaugranat kanë futur edhe opcionin e ri-blerjes të Perezit, për të cilin kanë menduar se më mirë është të merr minutazhë diku tjetër sesa të qëndrojë shpesh në bankë.

E giallorossët presin që të shfrytëzojnë maksimalisht aftësitë e spanjollit të ri për tu ngritur edhe më shumë në klasifikim.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga