Të gjitha lajmet

E FUNDIT

United siguron Ighalon

United siguron Ighalon

31 January, 2020 @23:43

Manchester United ka siguruar përforcimin e radhës në skuadër, bën të ditur BBC Sport.  Ai është ish sulmuesi i Watfordit, Odion Ighalo, që vjen si huazim prej Shanghai Shenhuas deri në fund të stinorit 2019/20.

Marrëveshja është bërë ashtu që huazimi i sulmuesit nigerian 30 vjeçar të mos jetë me opcion blerjeje në fund të stinorit.

Ighalo kishte shënuar 39 gola në 99 ndeshje me Watfordin gjatë viteve 2014-2017. Në tre vitet e fundit nigeriani 188 centimetra i gjatë ka luajtur për Changchun Yatain dhe Shanghai Shenhuan.

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

KOMUNIKATA

Premier Liga kërkon 30% ulje të rrogave nga lojtarët

4 April, 2020 @17:37

Elita e futbollit anglez, ku rrogat janë më të larta për futbollistët e klubeve përkatëse në Premier Ligë, për të…

CORONAVIRUS

27 ndeshje - 27 fitore, sezonin ia humbë pandemia!

28 March, 2020 @13:11

Ndonëse vendimi për kategoritë më të larta të futbollit anglez nuk është marrë ende, Federata Angleze e futbollit tashmë ka…

CALLUM HUDSON-ODOI

Lampard: Lojtari ynë është shëruar nga coronavirusi

27 March, 2020 @21:30

Futbollisti i ri i Chelseat, është shëruar nga coronavirusi plotësisht ka bërë të ditur BBC Sport sot. Callum Hudson-Odoi…

CORONAVIRUS

Rivaliteti anash, Manchester United dëshiron vazhdimin e sezonit

27 March, 2020 @12:46

Vazhdojnë spekulimet se a do të vazhdojë apo do të anulohet përfundimisht sezoni i Premier Ligës. Në prag të mbledhjes…

Të gjitha lajmet nga Premier League