Të gjitha lajmet

FREDERIC VESELI

Mbrojtësi i kombëtares në kampionatin francez

Mbrojtësi i kombëtares në kampionatin francez

1 February, 2020 @0:22

Para pak çastesh skuadra që garon në Ligue 2 të Francës, Le Mans, ka bërë të ditur se ka angazhuar mbrojtësin e kombëtare shqiptare, Frederic Veseli.

Veseli 27 vjeç deri tash ka qenë pjesë e Empolit në Serie A të Italisë, ndërsa është parë si zgjidhje për ekipin që po kërkon mbijetesën, pas lëndimit të mbrojtësit Yrondu Musavu-King.

Mbrojtësi që mund të luajë në disa pozita, ka qenë kampion bote me Zvicrën U17, ku ka qenë edhe kapiten në rrugëtimin e tyre për titull bote, derisa më pas ka përzgjedhë Shqipërinë, ku ka regjistruar 22 paraqitje, duke qenë pjesë e ekipit që ka marrë pjesë në EURO 2016.

L'EQUIPE

Një gjerman në vend të Piolit

19 February, 2020 @22:24

Skuadra e Milanit që po kalon nëpër krizë të madhe të rezultateve në dekadën e fundit dhe nuk po arrin…

TRAJNERI I RI

SPAL zyrtarizon Di Biagion

Foto: spalferrara.it

10 February, 2020 @16:19

Biancazzurrët e SPAL-it kanë zyrtarizuar sot trajnerin e ri të ekipit, Luigi di Biagio, pasi që ndanë rrugët me trajnerin…

SPAL

Leonardo Semplici pas historisë me klubin, pranë largimit

10 February, 2020 @8:43

Portieri i kombëtares shqiptare, Etrit Berisha, shpejt pritet të bëhet me trajner të ri te ekipi i tij në Serie…

INTER - MILAN

Përmbysje fantastike në Madonnina, Interi lider

Foto: Inter/fb

9 February, 2020 @22:40

Qyteti i Milanos sonte frymon kaltër e zi, derisa Inter ka bërë përmbysje të madhe në pjesë të dytë të…

UDINESE - INTER

Interi me Lukakun vazhdon ndjekjen

2 February, 2020 @22:55

Me dy golat e shënuara nga ylli belg, Romelu Lukaku, Interi e mposhti Unidesen me rezultat 0-2. Golat erdhën në…

Të gjitha lajmet nga Serie A