Të gjitha lajmet

AFATI KALIMTAR DIMËROR NË SUPERLIGË

Të gjitha përforcimet e klubeve të Superligës

Foto nga arkivi

Të gjitha përforcimet e klubeve të Superligës

1 February, 2020 @0:55

Me ardhjen e shkurtit ka përfunduar afati kalimtar dimëror i klubeve të futbollit në Kosovë, ndërsa mëposhtë shihni të gjitha përforcimet e bëra nga klubet e Superligës përgjatë afatit kalimtar të janarit.

Klubet janë të renditura sipas radhitjes tabelare në pjesën e parë të stinorit 2019/20.

BALLKANI ka sjellë në ekip: Arbër Prekazi, Mirlind Daku dhe Roni Gashi.

GJILANI ka shtuar në skudaër: Darko Nikac, Muamer Svraka dhe Sebino Plakun.

DRITA ka sjellë këta futbollistë: Almir Ajzeraj, Astrit Fazliu dhe Kastriot Rexhën.

PRISHTINA ka marrë: Nils Mema dhe Otto John.

FERONIKELI ka zyrtarizuar: Ilir Berisha, Kristi Kullaj, Nicholas Andrews, Medion Hoxha, Simon Loshi dhe Princ Balde.

DRENICA ka shtuar në ekip: Alban Shillova, Armin Mujkic, Egzon Shala, Endrit Shala, Edmond Turku, Flamur Muleci, Muharrem Musa , Souleymane Coulibaly dhe Vildan Kerim.

LLAPI ka sjellë: Ardian Hoti, Albutrint Morina, Alket Bajrami, Egzon Krasniqi, Florian Daci, Giacomo Nava, Jasmin Raboshta, Leutrim Kadriu, Nertil Hoxhaj, Premtim Jakupi dhe Thesar Ismajli.

TREPÇA’89 nuk ka pasur paralajmërime për përforcime.

FLAMURTARI: Altin Lloga, Arbër Mustafa, Bashkim Shala, Donart Hasanaj, Lubomir Gucev dhe Valdo Zeqaj.

FERIZAJI: Albin Krasniqi dhe Filip Stojanovski.

VUSHTRRIA nuk ka pasur paralajmërime për përforcime.

DUKAGJINI: Arbër Shala, Blendi Memaj, Diellor Beseni, Drin Hodaj, Erblind Mulaj dhe Lulzim Doshlaku.

DUELET E XHIROS XIX

Xhiroja e radhës hapet në “Ferki Aliu”

18 February, 2020 @15:12

Me duelin Vushtrria-Drita hapet xhiroja e XIX e Superligës, duel ky që është paraparë të zhvillohet të premten me fillim…

KUPA E KOSOVËS

Hidhet shorti i gjysmëfinaleve të Kupës

18 February, 2020 @12:11

Para pak çastesh është hedhur shorti i gjysmëfinaleve të Kupës së Kosovës, ndërsa katër skuadrat kanë mësuar datat e ndeshjeve…

DUKAGJINI - LLAPI

S’preken rrjetat në ndeshjen Dukagjini - Llapi

FOTO / Arkiv

16 February, 2020 @15:23

Ndeshja në mes të Dukagjinit dhe Llapi, ka përfunduar me rezultat të barabartë 0-0. Edhe pse nuk shënuan, kishte raste…

FLAMURTARI - TREPÇA '89

7 gola, 1 karton të kuq, Gucev sjell fitoren

16 February, 2020 @15:07

Ndeshja e çmendur në mes të Flamurtarit dhe Trepçës ‘89, përfundoi me rezultat 4-3, në favor të skuadrës prishtinase. Flamurtari…

DRITA - GJILANI

Hero i derbit të Anamoravës, Betim Haxhimusa

16 February, 2020 @15:03

Me dy golat e shënuara nga Betim Haxhimusa, Drita doli fitues në derbin e Anamoravës kundër Gjilanit me rezultat 2-0. …

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga