Të gjitha lajmet

NË DRENAS

Feronikeli merr liberianin e Drenicës

Feronikeli merr liberianin e Drenicës

1 February, 2020 @20:19

Kampioni aktual i Kosovës, Feronikeli, ka zyrtarizuar përforcimin e radhës në kuadër të afatit kalimtar të janarit, duke bërë të ditur që ka nënshkuar me sulmuesin liberian të Drenicës, Van Dave Harmon.

Sulmuesi 24 vjeç që ka bërë punë tejet të mirë te Drenica përgjatë vjeshtës në Superligë, ka shënuar gjashtë gola në proces, duke qenë ndër më të mirët e pjesës së parë të stinorit.

DUELET E XHIROS XIX

Xhiroja e radhës hapet në “Ferki Aliu”

18 February, 2020 @15:12

Me duelin Vushtrria-Drita hapet xhiroja e XIX e Superligës, duel ky që është paraparë të zhvillohet të premten me fillim…

KUPA E KOSOVËS

Hidhet shorti i gjysmëfinaleve të Kupës

18 February, 2020 @12:11

Para pak çastesh është hedhur shorti i gjysmëfinaleve të Kupës së Kosovës, ndërsa katër skuadrat kanë mësuar datat e ndeshjeve…

DUKAGJINI - LLAPI

S’preken rrjetat në ndeshjen Dukagjini - Llapi

FOTO / Arkiv

16 February, 2020 @15:23

Ndeshja në mes të Dukagjinit dhe Llapi, ka përfunduar me rezultat të barabartë 0-0. Edhe pse nuk shënuan, kishte raste…

FLAMURTARI - TREPÇA '89

7 gola, 1 karton të kuq, Gucev sjell fitoren

16 February, 2020 @15:07

Ndeshja e çmendur në mes të Flamurtarit dhe Trepçës ‘89, përfundoi me rezultat 4-3, në favor të skuadrës prishtinase. Flamurtari…

DRITA - GJILANI

Hero i derbit të Anamoravës, Betim Haxhimusa

16 February, 2020 @15:03

Me dy golat e shënuara nga Betim Haxhimusa, Drita doli fitues në derbin e Anamoravës kundër Gjilanit me rezultat 2-0. …

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga