Të gjitha lajmet

PODUJEVË

Rikthehet Murseli, Llapi e kryen me përforcime

Foto: KFLlapi/fb

Rikthehet Murseli, Llapi e kryen me përforcime

1 February, 2020 @19:55

Skuadra e Llapit që drejtohet nga trajneri Tahir Batatina ka rikthyer nga huazimi futbollistin Florent Murseli dhe me këtë ka bërë të ditur që ka kryer punën e përforcimeve në afatin kalimtar të janarit.

Murseli ka qenë në huazim te 2 Korriku dhe Ulpiana, ndërsa ka kontratë tre vjeçare me llapjanët.

“Me rikthimin nga huazimi të Florent Murselit, skuadra e Llapit tashmë është kompletuar në të gjitha repartet dhe ka mbyllur afatin kalimtar të janarit me përforcime që iu nevojitën,” ka kumtuar KF Llapi në njoftimin e lëshuar tash.

TË GJITHA PËRFORCIMET NË SUPERLIGË

DUELET E XHIROS XIX

Xhiroja e radhës hapet në “Ferki Aliu”

18 February, 2020 @15:12

Me duelin Vushtrria-Drita hapet xhiroja e XIX e Superligës, duel ky që është paraparë të zhvillohet të premten me fillim…

KUPA E KOSOVËS

Hidhet shorti i gjysmëfinaleve të Kupës

18 February, 2020 @12:11

Para pak çastesh është hedhur shorti i gjysmëfinaleve të Kupës së Kosovës, ndërsa katër skuadrat kanë mësuar datat e ndeshjeve…

DUKAGJINI - LLAPI

S’preken rrjetat në ndeshjen Dukagjini - Llapi

FOTO / Arkiv

16 February, 2020 @15:23

Ndeshja në mes të Dukagjinit dhe Llapi, ka përfunduar me rezultat të barabartë 0-0. Edhe pse nuk shënuan, kishte raste…

FLAMURTARI - TREPÇA '89

7 gola, 1 karton të kuq, Gucev sjell fitoren

16 February, 2020 @15:07

Ndeshja e çmendur në mes të Flamurtarit dhe Trepçës ‘89, përfundoi me rezultat 4-3, në favor të skuadrës prishtinase. Flamurtari…

DRITA - GJILANI

Hero i derbit të Anamoravës, Betim Haxhimusa

16 February, 2020 @15:03

Me dy golat e shënuara nga Betim Haxhimusa, Drita doli fitues në derbin e Anamoravës kundër Gjilanit me rezultat 2-0. …

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga