Të gjitha lajmet

BORUSSIA DORTMUND 5-0 UNION BERLIN

Senzacioni Håland vazhdon, 8 tentime, 7 gola në 3 ndeshje

Foto: BVB/fb

Senzacioni Håland vazhdon, 8 tentime, 7 gola në 3 ndeshje

1 February, 2020 @17:41

Sulmuesi i ri norvegjez, Erling Håland, ka vazhduar të shënojë për ekipin e tij të ri, Borussia Dortmund.

Håland ka shënuar dy golësh sot në fitoren 5-0 [Sancho 13, Håland 18, 76, Reus 68 P, Witsel 70] të Borussia Dortmundit ndaj Union Berlinit.

TABELA AKTUALE

Me golat e sotëm, Håland ka arritur në shifrën e 7 golave pas vetëm 3 ndeshjeve dhe atë nga vetëm 8 tentime drejt portave kundërshtare, duke llogaritur që sot ka qenë debutimi i parë i tij i plotë për ekipin e tij.

BERLIN

Hertha emëron trajnerin e katërt të stinorit 2019/20

Foto: HerthaBSC/fb

10 April, 2020 @15:23

Skuadra e Herthës së Berlinit që nuk po kalon kohë të mirë këtë sezon në Bundesligë, dje ka emëruar trajnerin…

KICKER

13 nga 36 klubet profesionale para bankrotit këtë stinor

4 April, 2020 @16:07

Situata ekonomike në shumë klube të Bundesligës dhe Bundesligës 2 është shumë më dramatike sesa që mendohej në fillim. …

HANSI FLICK

Bayern vendos për trajnerin deri më 2023

Screenshot: fcbayern.com

4 April, 2020 @14:34

Rekord kampioni i Gjermanisë, Bayern Munchen, ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje me trajnerin aktual të skuadrës për…

JEROME BOATENG

Boateng thyen rregullat e karantinës, Bayern e dënon

2 April, 2020 @19:34

Bayern Munchen e dënoi mbrojtësin e skuadrës Jerome Boateng, i cili ka thyer rregullat e karantinës duke u larguar nga…

VALDRIN MUSTAFA

Reprezentuesi U21 shërohet nga coroanvirusi

27 March, 2020 @15:35

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare të Federatës së Futbollit të Kosovës në Instagram, është bërë e ditur se reprezentuesi…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga