Të gjitha lajmet

RIZE 1-2 BESIKTAS

Trajneri i ri ndërpren serinë negative të Besiktasit

Foto: BJK/fb

Trajneri i ri ndërpren serinë negative të Besiktasit

1 February, 2020 @17:05

Besiktas ka nisur mbarë me trajnerin e ri të ekipit, Sergen Yalçin, duke shënuar fitore ndaj ish-ekipi të Vedat Muriqit, Rizespor 1-2 [Skoda 36 - Yilmaz 29, Gonul 79] sot.

besiktas

Kjo ka qenë fitorja e parë e Besiktasit në një ndeshje zyrtare në të gjitha garat që prej dhjetorit, që numëron pesë ndeshje të ligës dhe kupës turke bashkë.

Me fitore Besiktas arrin kuotën e 33 pikëve në pozitë të shtatë, ndërsa Rize mbetet me 24 sosh në pozitën e 11.

FUTBOLLISTI I RADHËS TE DINAMO E ZAGREBIT

Sa i kushtoi Lirim Kastrati Dinamos?!

Foto: gnkdinamo.hr

17 February, 2020 @19:10

Mediat kroate pas zyrtarizimit të transferit të Lirim Kastratit në drejtim të Dinamo Zagrebit kanë zbuluar shumë e transferit të…

TURNE MIQËSOR PËR FUTBOLLISTET/ËT

Vajzat e djemtë U19 të Kosovës, për Pavarësi në Itali

Foto: FFK

16 February, 2020 @16:42

Dy ekipet kombëtare të Kosovës U19 në konkurrencën e meshkujve dhe Kombëtarja e femrave janë ftuar në turnetë që do…

KROACI

Hap i madh për Lirim Kastratin, transferohet te gjigandi kroat

9 February, 2020 @12:06

Një hap i madh për Lirim Kastratin! Sulmuesi nga Hogoshti raportohet ta ketë kompletuar transferimin e tij te Dinamo i…

SHQIP NË BOTË

22 lojtarë, 8 shqipe, Zhegrova me asist

8 February, 2020 @21:02

Në ndeshjen e zhvilluar sonte mes Zürichut dhe Baselit në kuadër të Superligës së Zvicrës, pjesë e ndeshjes ishin 8…

MESFUSHORI I KOSOVËS

Anel Rashkaj prezantohet te ekipi i ri i tij

Fotot: SJK

8 February, 2020 @16:35

Mesfushori dhe kapiteni i parë i reprezentacionit të Kosovës, Anel Rashkaj, sot është bërë zyrtarisht me ekip të ri. …

Të gjitha lajmet nga International