Të gjitha lajmet

LIVERPOOL 4-0 SOUTHAMPTON

Çiftgolësh nga Salah, Liverpool 22 pikë përpara

Foto: premierleague.com

Çiftgolësh nga Salah, Liverpool 22 pikë përpara

1 February, 2020 @18:00

Egjiptiani Mohamed Salah ka shënuar dygolësh sonte, derisa Liverpool ka vazhduar serinë e fitoreve në 16 radhë në PremierLigë, për të çuar në 20 rresht fitoret në Anfield.

TABELA AKTUALE

Liverpool mposhti Southamptonin 4-0 [Chamberlain 47, Henderson 60, Salah 72, 90], ndërsa tash i ik ndjekësit të parë, Manchester Cityt, me 22 pikë!

MANCHESTER CITY 2-0 WEST HAM UNITED

Këndellje për Cityn, pas dy humbjeve pa gol të shënuar

Foto: premierleague.com

19 February, 2020 @22:30

Spanjolli Rodri dhe belgu Kevin De Bruyne shënuan nga një gol sonte, derisa Manchester City problemet jashtë fushe, nuk i…

I RIU PREMTUES

Armando Broja me kontratë profesionale te Chelsea

Foto: ChelseaNews

19 February, 2020 @12:10

Futbollisti 18 vjeçar, që luan një kohë të gjatë te grupmoshat e Chelseat të Londrës, Armando Broja, dje përmes një…

SPURS

Shtohen telashet për Mourinhon te Spurs

18 February, 2020 @13:42

Jose Mourinhos do t’i vështirësohen punët në vazhdim të kampionatit në Premier Ligë, pasi që tash i janë shtuar telashet.…

CHAMPIONS LEAGUE

Skuadra e parë që siguron Ligën e Kampionëve për sezonin 2020/21

18 February, 2020 @11:11

Me fitoren e Manchester Unitedit kundër Chelseat, Liverpooli u bë skuadra e parë që ka siguruar Ligën e Kampionëve për…

ARSENAL 4-0 NEWCASTLE UNITED

Fitorja më e thellë e stinorit, për pozitë të dhjetë

Foto: premierleague.com

16 February, 2020 @19:31

Arsenal ka shënuar fitoren më të thellë të këtij stinori, 4-0 [Auba 54, Pepe 57, Ozil 90, Lacazette 90] për…

Të gjitha lajmet nga Premier League