Të gjitha lajmet

TRABZONSPOR 2-1 FENERBAHÇE

Trabzon prish serinë e Fenerit, duke e mposhtur në derbi

Foto: Trabzon/fb

Trabzon prish serinë e Fenerit, duke e mposhtur në derbi

1 February, 2020 @20:04

Skuadra e Trabzonsporit ka shënuar fitore në derbin e xhiros XX të Superligës turke të futbollit duke e mposhtur Fenerbahçen 2-1 [Sorloth 15, Novak 32 - Kruse 1].

Fenerbahçe që nuk dinte për humbje në Superligë prej 15 dhjetorit të vitit të kaluar, është mposhtur pas 1.5 muaji, ndërsa Vedat Muriqi ka qenë në fushë për 90min dhe ka pasur dy super-raste, por reagimet e portierit Ugurcan Çakir kanë qenë fantastike, duke ia mohuar golin kosovarit.

Me fitore, Trabzoni ngritet mbi Fenerbahçen në klasifikim, duke kaluar në pozitën e tretë me 38 pikë, një më shumë sesa ekipi i Muriqit, që ka mbetur në 37 pikë dhe në pozitë të katërt për momentin.

FUTBOLLISTI I RADHËS TE DINAMO E ZAGREBIT

Sa i kushtoi Lirim Kastrati Dinamos?!

Foto: gnkdinamo.hr

17 February, 2020 @19:10

Mediat kroate pas zyrtarizimit të transferit të Lirim Kastratit në drejtim të Dinamo Zagrebit kanë zbuluar shumë e transferit të…

TURNE MIQËSOR PËR FUTBOLLISTET/ËT

Vajzat e djemtë U19 të Kosovës, për Pavarësi në Itali

Foto: FFK

16 February, 2020 @16:42

Dy ekipet kombëtare të Kosovës U19 në konkurrencën e meshkujve dhe Kombëtarja e femrave janë ftuar në turnetë që do…

KROACI

Hap i madh për Lirim Kastratin, transferohet te gjigandi kroat

9 February, 2020 @12:06

Një hap i madh për Lirim Kastratin! Sulmuesi nga Hogoshti raportohet ta ketë kompletuar transferimin e tij te Dinamo i…

SHQIP NË BOTË

22 lojtarë, 8 shqipe, Zhegrova me asist

8 February, 2020 @21:02

Në ndeshjen e zhvilluar sonte mes Zürichut dhe Baselit në kuadër të Superligës së Zvicrës, pjesë e ndeshjes ishin 8…

MESFUSHORI I KOSOVËS

Anel Rashkaj prezantohet te ekipi i ri i tij

Fotot: SJK

8 February, 2020 @16:35

Mesfushori dhe kapiteni i parë i reprezentacionit të Kosovës, Anel Rashkaj, sot është bërë zyrtarisht me ekip të ri. …

Të gjitha lajmet nga International