Të gjitha lajmet

GALATASARAY 4-1 KAYSERISPOR

Galatasaray kalon lehtë kundërshtarin

Foto: Galatasaray/fb

Galatasaray kalon lehtë kundërshtarin

2 February, 2020 @19:26

Tre pikë të sigurta me fitore ndaj ekipit të fundit në tabelë, nuk kanë qenë fare problem për kampionin e Turqisë, Galatasaray ,që ka shënuar fitore 4-1 [Buyuk 5, Donk 21, Feghouli 64, 90 - Mesanovic 69].

Me fitore, Galatasaray ka arritur në kuotën e 36 pikëve në pozitë të gjashtë të tabelës aktalisht, 5 më pak se lideri Sivasspor dhe vetëm 3 më pak se ndjekësi i liderit Basaksehir.

FUTBOLLISTI I RADHËS TE DINAMO E ZAGREBIT

Sa i kushtoi Lirim Kastrati Dinamos?!

Foto: gnkdinamo.hr

17 February, 2020 @19:10

Mediat kroate pas zyrtarizimit të transferit të Lirim Kastratit në drejtim të Dinamo Zagrebit kanë zbuluar shumë e transferit të…

TURNE MIQËSOR PËR FUTBOLLISTET/ËT

Vajzat e djemtë U19 të Kosovës, për Pavarësi në Itali

Foto: FFK

16 February, 2020 @16:42

Dy ekipet kombëtare të Kosovës U19 në konkurrencën e meshkujve dhe Kombëtarja e femrave janë ftuar në turnetë që do…

KROACI

Hap i madh për Lirim Kastratin, transferohet te gjigandi kroat

9 February, 2020 @12:06

Një hap i madh për Lirim Kastratin! Sulmuesi nga Hogoshti raportohet ta ketë kompletuar transferimin e tij te Dinamo i…

SHQIP NË BOTË

22 lojtarë, 8 shqipe, Zhegrova me asist

8 February, 2020 @21:02

Në ndeshjen e zhvilluar sonte mes Zürichut dhe Baselit në kuadër të Superligës së Zvicrës, pjesë e ndeshjes ishin 8…

MESFUSHORI I KOSOVËS

Anel Rashkaj prezantohet te ekipi i ri i tij

Fotot: SJK

8 February, 2020 @16:35

Mesfushori dhe kapiteni i parë i reprezentacionit të Kosovës, Anel Rashkaj, sot është bërë zyrtarisht me ekip të ri. …

Të gjitha lajmet nga International