Të gjitha lajmet

NË NORVEGJI

Shuton dhe lë tërë fshatin pa rrymë

Shuton dhe lë tërë fshatin pa rrymë

11 October, 2018 @11:13

Futbollisti Jonas Alexander ka shutuar fortë topin në aut për të larguar rrezikun që vinte nga ekipi kundërshtar.

Topi i tij, kishte goditur linjat elektrike të fshatit, që çoi në avari për të cilën është dashur të intervenojë distribucioni elektrik i vendit, ndërsa ndeshja Selbak - Vestfossen (ndeshje e kategorisë së tretë në Norvegji) që ishte në atë moment 0-5 për mysafirët, është dashur të ndërprehej.

I tërë fshati mbeti pa energji elektrike derisa dëmi u riparua, ndërsa Alexander fitoi famë të madhe, papritur, jashtë vendit, me këtë goditje.

NDAHET ME EKIPIN

Sulmuesi kuqezi përfundon aventurën te ekipi i tij

18 June, 2019 @21:28

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, përmes një postimi në llogarinë e tij në Instagram, ka bërë të ditur se është ndarë…

MEDIA TALK

Vedatin s’e japim për këto oferta

TOPSPORTI/ A. P.

18 June, 2019 @10:49

E fundit nga mediat turke është fjala e kryetarit të ekipit të Rizesporit, Hasan Kartal. Sipas të përditshmes Hurriyet,…

E FUNDIT

Arrestohet Platini

REUTERS/Arkiv

18 June, 2019 @10:27

Ish kreu i UEFAs, Michel Platini, është arrestuar sot. Ai do të mirret në pyetje për dyshime në mbarëvajtjen…

JOAO FELIX

Ylli i Benficës si rekord-transfer në Madrid?!

17 June, 2019 @17:18

Pritet të thyhet rekordi i klubit për transfere, vetëm e vetëm që në gjirin e ekipit të shtohet ylli i…

ALEN JASHAROSKI

Ish lojtari i Prishtinës, nënshkruan me ekipin maqedon

17 June, 2019 @12:36

Sulmuesi që nuk u tregua te Prishtina në sezonin e kaluar, Alen Jasharoski, është zyrtarizuar sot te ekipi i tij…

Të gjitha lajmet nga International