Të gjitha lajmet

KOSOVA - MALTA

Me çfarë formacioni luan Kosova?

Me çfarë formacioni luan Kosova?

10 October, 2018 @12:32

Një ditë para ndeshjes ndaj Maltës, le të shohim se me çfarë formacioni mund ta startojë ndeshjen Kosova.

Formacioni i mundshëm i Kosovës:

4-2:3-1: Samir Ujkani; Mërgim Vojvoda, Amir Rrahmani, Fidan Aliti, Benjamin Kololli; Herolind Shala, Hekuran Kryeziu; Milot Rashica, Besar Halimi, Arbër Zeneli; Vedat Muriqi.

LIGA E KOMBEVE - GRUPET DHE ORARI

Gjithsesi, i rikthyer si startues mund të jetë edhe Valon Berisha, edhe pse ai sapo është rikthyer nga lëndim, kurse si gjithnjë, në ‘balotazh’ për sulmin me Muriqin është edhe Atdhe Nuhiu. Natyrisht, këtë herë opcion për sulmin është edhe Lirim Kastrati, por jemi të mendimit që ai këtë takim do ta fillojë nga banka rezervë.

UEFA

Ceferin: Jeni të obliguar ta pranoni Kosovën

30 May, 2019 @10:40

Një deklaratë pozitive për Kosovën dhe futbollin e saj vjen nga Aleksander Ceferin, presidenti i UEFA-së. “Të gjitha shtetet janë…

RAJON

Sejdini premton shpërblime për futbollistët

Foto: SportMedia.mk

25 March, 2019 @12:15

Kryetari i ri i Federatës së Maqedonisë, Muamed Sejdini, pas rezultateve të mira të reprezentacionit në dy përballjet e para…

MINUTAT E KOSOVËS NË STATISTIKA

Të pazëvendësueshmit e Challandesit

TOPSPORTI/ A. P.

18 March, 2019 @23:44

Selektori zviceran i Kosovës, Bernard Challandes, në ndeshjet zyrtare të Kosovës në kuadër të Ligës së Kombeve maksimalisht ka shfrytëzuar…

UEFA NATIONS LEAGUE

Liga e Kombeve, në shitje biletat e finaleve

30 January, 2019 @14:46

Kanë dalë në shitje biletat për fazën finale të Ligës së Kombeve. Faza finale e më të mirëve të Ligës…

PËRMBLEDHJE

Kosova në 2018!

1 January, 2019 @18:15

Si zakonisht, TopSporti.com edhe këtë herë ka përmbledhur ngjarjet më të rëndësishme sportive të vitit. KOSOVA NË 2016

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve