Të gjitha lajmet

FORMACIONI I MUNDSHËM

3 dilema te 11-shja e Panuccit për sot

Foto: FSHF

3 dilema te 11-shja e Panuccit për sot

10 October, 2018 @11:43

Përballja miqësore e Shqipërisë sot ndaj Jordanisë, që është test i fundit për kuqezinjtë para udhëtimit në Izrael, ka shtruar vetëm 3 dilema te selektori Christian Panucci për 11-shen startuese.

Mediat shqiptare bëjnë të ditur se Shqëipëria do të paraqitet me formacionin standard të saj, 4-2-3-1, ndërsa futbollistët që pritet të jenë në 11-she janë:

PORTIER: Strakosha; MBROJTËS: Xhimshiti, Mavraj, Hysaj, Lenjani (Binaku); MESFUSHORË: Lila, Basha, Memushaj, Grezda, Gavazaj (Uzuni); SULM: Balaj (Manaj).

Kuqezinjtë janë në Grupin 1 të Ligës C të Kombeve dhe nga dy ndeshjet e para të grupit kanë një fitore dhe një humbje.

Pas miqësores së sotme ndaj Jordanisë që nis në ora 20:00 në Elbasan Arena, skuadra udhëton në Izrael për duelin e tretë të Ligës së Kombeve.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELA

PREZANTOHET STADIUMI

Sa ulëse e çka tjetër? Detajet e planit të stadiumit kombëtar

14 June, 2019 @14:01

Sot në muzeun e Kosovës u bë prezantimi i projektit për stadiumin e ri të Kosovës, që pritet të ndërtohet.…

FIFA RANKING TOP TEAMS

TOP 10shja pa Gjermaninë, vetëm Portugalia e Spanja ngriten

14 June, 2019 @11:55

Në TOP 10 të renditjes mujore të FIFAs të publikuar sot, katërshja kryesuese nuk ka ndërruar. Belgjika mbetet lidere…

LIGA E KOMBEVE: FINALJA

Portugalia fiton Ligën e Kombeve!

9 June, 2019 @22:38

Portugalia është fituesja e edicionit të parë të Ligës së Kombeve! Pas fitores ndaj Zvicrës në gjysmëfinale, Portugalia fitoi me…

LIGA E KOMBEVE: FINALJA

Portugalia vs. Holanda, 11-shet startuese

Foto: Lissa Harri

9 June, 2019 @20:06

Me fillim nga ora 20:45, sonte mes vete ndeshen Portugalia e Holanda në kuadër të finales së Ligës së Kombeve. …

NATIONS LEAGUE: ZVICRA - ANGLIA

Vendi i tretë i takon Anglisë

9 June, 2019 @17:50

Si pothuajse të gjitha ndeshjet ku skuadrat luftojnë për vendin e tretë në një garë, edhe ndeshja e sotme mes…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve