Të gjitha lajmet

BILETAT DHE STËRSHITJA

Stërshitja nis menjëherë

Foto: FFK

Stërshitja nis menjëherë

8 October, 2018 @23:20

Ka filluar menjëherë stërshitja e biletave për ndeshjen e Kosovës në kuadër të Ligës së Kombeve ndaj Maltës.

Në portalet e shit-blerjes që tash, vetëm disa orë pas daljes në shitje të biletave, mund të gjenden biletat për këtë ndeshje me çmime prej 20 deri në 25 euro për copë, të cilat në pikat shitëse kushtonin 3 deri në 5, e 10 euro.

Përndryshe, shitja e biletave në pikat e shitjes në Prishtinë ka kaluar me ndërhyrje të Policisë së Kosovës, pasi që turma e blerësve filloi të acarohej nga rendi i gjatë dhe i parregullt i krijuar para dyqaneve ku shiteshin ato.

Të rrahura, arrestime, gaz si dhe ndërprerje të shitjes janë raportuar sot, derisa Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përkundër kritikave të mëdha për këtë lloj shitjeje nga ndeshja e muajit të kaluar ndaj Ishujve Faroe, ka vazhduar me avazin e njejtë.

Hapja e shumë pikave të shitjes në çdo qytet të Kosovës, ose krijimi i një portali online për shitje të biletave nga FFK-ja, sikurse ka bërë FSHF-ja në dy vitet e fundit, propozohet të jetë zgjidhja më e mirë.

bileta kosova malta

PREZANTOHET STADIUMI

Sa ulëse e çka tjetër? Detajet e planit të stadiumit kombëtar

14 June, 2019 @14:01

Sot në muzeun e Kosovës u bë prezantimi i projektit për stadiumin e ri të Kosovës, që pritet të ndërtohet.…

FIFA RANKING TOP TEAMS

TOP 10shja pa Gjermaninë, vetëm Portugalia e Spanja ngriten

14 June, 2019 @11:55

Në TOP 10 të renditjes mujore të FIFAs të publikuar sot, katërshja kryesuese nuk ka ndërruar. Belgjika mbetet lidere…

LIGA E KOMBEVE: FINALJA

Portugalia fiton Ligën e Kombeve!

9 June, 2019 @22:38

Portugalia është fituesja e edicionit të parë të Ligës së Kombeve! Pas fitores ndaj Zvicrës në gjysmëfinale, Portugalia fitoi me…

LIGA E KOMBEVE: FINALJA

Portugalia vs. Holanda, 11-shet startuese

Foto: Lissa Harri

9 June, 2019 @20:06

Me fillim nga ora 20:45, sonte mes vete ndeshen Portugalia e Holanda në kuadër të finales së Ligës së Kombeve. …

NATIONS LEAGUE: ZVICRA - ANGLIA

Vendi i tretë i takon Anglisë

9 June, 2019 @17:50

Si pothuajse të gjitha ndeshjet ku skuadrat luftojnë për vendin e tretë në një garë, edhe ndeshja e sotme mes…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve