Të gjitha lajmet

BALLON D'OR

11 yje të Premier Ligës në listë për Topin e Artë

11 yje të Premier Ligës në listë për Topin e Artë

8 October, 2018 @20:13

Cristiano Ronaldo, Lionel Messi, Luka Modric dhe 11 yje të Premier Ligës do jenë në listën e 30 futbollistëve të nominuar për Topin e Artë nga FIFA.

LISTA E PLOTË:

Sergio Aguero (Manchester City)

Alisson (Liverpool)

Gareth Bale (Real Madrid)

Karim Benzema (Real Madrid)

Edinson Cavani (Paris Saint-Germain)

Thibaut Courtois (Real Madrid)

Cristiano Ronaldo (Juventus)

Kevin De Bruyne (Manchester City)

Roberto Firmino (Liverpool)

Diego Godin (Atletico Madrid)

Antoine Griezmann (Atletico Madrid)

Eden Hazard (Chelsea)

Isco (Real Madrid)

Harry Kane (Tottenham)

N’Golo Kante (Chelsea)

Hugo Lloris (Tottenham)

Mario Mandzukic (Juventus)

Sadio Mane (Liverpool)

Marcelo (Real Madrid)

Kylian Mbappe (Paris Saint-Germain)

Lionel Messi (Barcelona)

Luka Modric (Real Madrid)

Neymar (Paris Saint-Germain)

Jan Oblak (Atletico Madrid)

Paul Pogba (Manchester United)

Ivan Rakitic (Barcelona)

Sergio Ramos (Real Madrid)

Mohamed Salah (Liverpool)

Luis Suarez (Barcelona)

Raphael Varane (Real Madrid)

 KOSOVA - MALTA

Kosova vs. Malta, agjendat e përfaqësueseve

BOROZANI / G.P

8 October, 2018 @20:06

Përmes një komunikate për media, FFK ka bërë të ditur agjendat e përfaqësueseve të Kosovës dhe Maltës në prag të…

BILETAT

Intervenim me sprej për blerësit e biletave

8 October, 2018 @19:19

Policia e Kosovës ka ndërhyre me Njësinë Speciale në Prishtinë lajmëron direkt KTV në këto momente, për shkak të turmës…

KOSOVA

Dy ardhje të mundshme te Kosova

8 October, 2018 @15:00

Lajme të mira të Kosovës sa i përket afrimit në skuadër të lojtarëve të rinj. KONFERENCA E CHALLANDES Sipas…

KONFERENCA

I lumtur për Berishën e Kastratin, e rëndësishme paraqitja e mirë

BOROZANI / ARKIV / G.P

8 October, 2018 @14:29

Sa i përket ndeshjes ndaj Maltës dhe pritshmërive, Challandes në konferencën e sotme deklaroi: “Asnjëherë para ndeshjes nuk them se…

KONFERENCA

Hadërgjonaj dhe ‘të tjerët’, flet Challandes

8 October, 2018 @14:22

Përveç Celinës, Challandes në konferencën e sotme ka folur edhe për lojtarë të tjerë që mund t’i bashkangjiten Kosovës…

KONFERENCA

Challandes arsyeton mosftesën e Celinës

8 October, 2018 @14:18

Pak ditë para ndeshjes me Maltën, konferencë për shtyp ka mbajtur Bernard Challandes, përzgjedhësi i Kosovës. Në pyetjen sa i…

PSG - LYON

Statistika të frikshme të Mbappes

8 October, 2018 @0:20

Kylian Mbappe sot ka shënuar katër gola për 13 minuta në fitoren prej 5-0 të Paris St Germainit ndaj Olympique…

KU SHITEN? NGA SA SHITEN?

Njoftimi i fundit i FFK-së për bileta

7 October, 2018 @23:04

Pak më parë FFK ka publikuar njoftimin e fundit lidhur me shitjen e biletave për përballjen ndërmjet Kosovës dhe Maltës…

VALENCIA - BARCELONA

S’ka fitore, ka lider të ri

7 October, 2018 @22:42

Barcelona nuk ka arritur të dalë fituese nga përballja e nxehtë në Mestalla ndaj Valencias, dhe tashmë La Liga spanjolle…

CHAMPIONS LEAGUE

Mbyllen grupet A dhe D, nxehtë në B e në C

28 November, 2018 @23:03

Me tetë ndeshjet e luajtura sonte është mbyllur xhiroja e parafundit e fazës grupore të Champions League. Në Grupin…

CHAMPIONS LEAGUE

Mbyllja e xhiros së parafundit të Champions League

28 November, 2018 @16:00

Tetë duele u luajtën mbrëmë, ndërsa tetë të tjera luhen sonte, për ta mbyllur kështu xhiron e parafundit të…

CHAMPIONS LEAGUE

Përmbledhja e ndeshjeve të sontme

Foto: Squawka

27 November, 2018 @22:59

Në dy orare të ndryshme, sonte u zhvilluan tetë nga gjashtëmbëdhjetë ndeshjet e xhiros së fundit të fazës grupore në…

CHAMPIONS LEAGUE

Duelet e natës në Champions League

27 November, 2018 @16:56

Sonte dhe nesër mbrëma zhvillohen ndeshjet e xhiros së pestë të fazës grupore të UEFA Champions League. Tetë takime…

JAMES RODRIGUEZ

Mungon disa javë

Foto: Bayern Official/tw

14 November, 2018 @15:29

Bayern Munchen zyrtarisht ka bërë të ditur se për shkak të një lëndimi muskulor, James Rodriguez do të mungojë disa…

Të gjitha lajmet nga Champions League