Të gjitha lajmet

KOSOVA - MALTA

Kosova vs. Malta, agjendat e përfaqësueseve

BOROZANI / G.P

Kosova vs. Malta, agjendat e përfaqësueseve

8 October, 2018 @20:06

Përmes një komunikate për media, FFK ka bërë të ditur agjendat e përfaqësueseve të Kosovës dhe Maltës në prag të ndeshjes mes tyre, ndeshje e cila zhvillohet më 11 tetor me fillim nga ora 20:45 në “Fadil Vokrri” të Prishtinës.

LIGA E KOMBEVE - GRUPET DHE ORARI

Agjenda e plotë:

E martë, 9 tetor 2018

11:00 Stërvitja e Kosovës në stadiumin “Fadil Vokrri” (e hapur për media 15 minuta)

18:00 Stërvitja e Kosovës në stadiumin “Fadil Vokrri” (e hapur për media 15 minuta)

E mërkurë, 10 tetor 2018

17:15 Konferenca për media e Maltës

18:00 Stërvitja e Maltës (e hapur për media vetëm 15 minuta)

19:00 Konferenca për media e Kosovës

19:30 Stërvitja e Kosovës (e hapur për media 15 minuta)

PREZANTOHET STADIUMI

Sa ulëse e çka tjetër? Detajet e planit të stadiumit kombëtar

14 June, 2019 @14:01

Sot në muzeun e Kosovës u bë prezantimi i projektit për stadiumin e ri të Kosovës, që pritet të ndërtohet.…

FIFA RANKING TOP TEAMS

TOP 10shja pa Gjermaninë, vetëm Portugalia e Spanja ngriten

14 June, 2019 @11:55

Në TOP 10 të renditjes mujore të FIFAs të publikuar sot, katërshja kryesuese nuk ka ndërruar. Belgjika mbetet lidere…

LIGA E KOMBEVE: FINALJA

Portugalia fiton Ligën e Kombeve!

9 June, 2019 @22:38

Portugalia është fituesja e edicionit të parë të Ligës së Kombeve! Pas fitores ndaj Zvicrës në gjysmëfinale, Portugalia fitoi me…

LIGA E KOMBEVE: FINALJA

Portugalia vs. Holanda, 11-shet startuese

Foto: Lissa Harri

9 June, 2019 @20:06

Me fillim nga ora 20:45, sonte mes vete ndeshen Portugalia e Holanda në kuadër të finales së Ligës së Kombeve. …

NATIONS LEAGUE: ZVICRA - ANGLIA

Vendi i tretë i takon Anglisë

9 June, 2019 @17:50

Si pothuajse të gjitha ndeshjet ku skuadrat luftojnë për vendin e tretë në një garë, edhe ndeshja e sotme mes…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve