Të gjitha lajmet

KOSOVA

Dy ardhje të mundshme te Kosova

Dy ardhje të mundshme te Kosova

8 October, 2018 @15:00

Lajme të mira të Kosovës sa i përket afrimit në skuadër të lojtarëve të rinj.

KONFERENCA E CHALLANDES

Sipas Telegrafi.com, është bërë e ditur që në muajin nëntor Kosovës do t’i bashkohen edhe dy futbollistë, të cilët deri më tash kanë qenë pjesë e grupmoshave të reja të përfaqësueses së Zvicrës.

Njëri prej tyre është Mirlind Kyeziu, qendërmbrojtës që aktualisht aktivizohet te skuadra e Zurichut, ndërsa tjetri është Shkëlqim Demhasaj, i cili luan si sulmues për skuadrën e Luzernit.

LIGA E KOMBEVE - GRUPET DHE ORARI

Nëse dyshja në fjalë na bashkohet, ata do të mund të ftohen për Kosovën në ndeshjet e nëntorit ndaj Maltës dhe Azerbajxhanit.

 

PREZANTOHET STADIUMI

Sa ulëse e çka tjetër? Detajet e planit të stadiumit kombëtar

14 June, 2019 @14:01

Sot në muzeun e Kosovës u bë prezantimi i projektit për stadiumin e ri të Kosovës, që pritet të ndërtohet.…

FIFA RANKING TOP TEAMS

TOP 10shja pa Gjermaninë, vetëm Portugalia e Spanja ngriten

14 June, 2019 @11:55

Në TOP 10 të renditjes mujore të FIFAs të publikuar sot, katërshja kryesuese nuk ka ndërruar. Belgjika mbetet lidere…

LIGA E KOMBEVE: FINALJA

Portugalia fiton Ligën e Kombeve!

9 June, 2019 @22:38

Portugalia është fituesja e edicionit të parë të Ligës së Kombeve! Pas fitores ndaj Zvicrës në gjysmëfinale, Portugalia fitoi me…

LIGA E KOMBEVE: FINALJA

Portugalia vs. Holanda, 11-shet startuese

Foto: Lissa Harri

9 June, 2019 @20:06

Me fillim nga ora 20:45, sonte mes vete ndeshen Portugalia e Holanda në kuadër të finales së Ligës së Kombeve. …

NATIONS LEAGUE: ZVICRA - ANGLIA

Vendi i tretë i takon Anglisë

9 June, 2019 @17:50

Si pothuajse të gjitha ndeshjet ku skuadrat luftojnë për vendin e tretë në një garë, edhe ndeshja e sotme mes…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve