Të gjitha lajmet

EDEN HAZARD

Nënshkrimi i kontratës, mes Chelseat e Realit

Nënshkrimi i kontratës, mes Chelseat e Realit

nga The Guardian

8 October, 2018 @20:36

Eden Hazard tashmë është në dilemë të vërtetë. Të nënshkruajë kontratë të re me Chelsean, apo të bëj lëvizjen e ëndrrave drejt Real Madridit.

“Nuk dua të them “po, po vazhdoj kontratën,” dhe në fund të mos ndodh ashtu. Dua atë që është e mirë për mua dhe për klubin, pasi që klubi më ka dhënë gjithçka,” ka thënë Eden Hazard, superylli i Chelseat, lidhur me nënshkrimin e kontratës së tij të re si dhe për të ngjallur përsëri spekulimet lidhur me mbetjen ose jo te Chelsea.

“Do të shikoj. Ndonjëherë zgjohem dhe mendoj se më duhet të shkojë. Por, ndonjëherë mendoj se më mirë është të ri këtu. Është vendim i vështirë. Është e ardhmja ime,” ka thënë Hazard për the Guardian.

“Real Madrid është klubi më i mirë në botë. Nuk dua të gënjej sot. Ai ekip është ekipi i ëndrrave të mija të fëmijërisë. Ëndërroja për këtë klub. Në fund, do të shohim, nuk kam kohë të bisedojë për këtë çështje çdo ditë. Do të flas për të ardhmen në ndërkohë,” ka përfunduar mesfushori belg.

Përndryshe, Hazard është njëri ndër 10-shet më të vlerësuara në botën e futbollit sot, ndërsa këtë stinor me Chelsean është në formë të shkëlqyer.

BISEDME PËR LARGIM

Sfidë e re për Pogbën!

16 June, 2019 @13:04

Mesfushori brilant i Francës, Paul Pogba, që nuk ka treguar më të mirën e tij në rikthimin te Manchester United,…

BRAZILIANI I BRUGGE

Rekord transfer i Aston Villës

13 June, 2019 @22:44

Ekipi i rikthyer në Premier Ligë për stinorin 2019/20, Aston Villa, dëshiron të kthehet fuqishëm në elitë. Sot, ekipi…

TRAJNERI KROAT

Bilic zyrtarizohet te ekipi anglez

13 June, 2019 @14:30

Skuadra që nuk arriti të sigurojë Premier Ligën në momentin e fundit të stinorit duke u eliminuar nga Aston Villa…

E BLEJNË

Aston Villa nis me përforcime

10 June, 2019 @15:35

Pas rikthimit në Premier Ligë, ekipi i Aston Villës ka nisur të bëj përforcimet e para për sezonin e ri.…

REAL MADRID

E zyrtarizojnë Hazardin

7 June, 2019 @22:11

Para pak çastesh, Real Madrid ka zyrtarizuar përforcimin e shumëpërfolur. Eden Hazard është lojtar i ri i Real Madridit,…

Të gjitha lajmet nga Premier League