Të gjitha lajmet

FLASIN BASTORET

Kosova super-favorit ndaj Maltës

Foto: FFK

Kosova super-favorit ndaj Maltës

9 October, 2018 @0:16

Koeficient më të mirë nga bastoret botërore për fitore Kosova ende nuk ka pasur.

E kjo, po ngjan pas rezultateve të mira të arritura gjatë këtij viti dhe posaçërisht në duelet e shtatorit.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELAT

Tash, para përballjes ndaj Maltës, që luhet më 11 tetor 2018, Kosova për fitore kuotohet me 1.26 nga bwin, ndërsa barazimi shkon në 5.5 e fitorja e mysafirëve nga ishulli i Mesdheut në 10.5.

Ky është koeficienti më i ulët që ka pasur ndonjëherë Kosova nga bastoret prej se është bërë anëtar i FIFAs e UEFAs, tre ditë para ndeshjes.

PREZANTOHET STADIUMI

Sa ulëse e çka tjetër? Detajet e planit të stadiumit kombëtar

14 June, 2019 @14:01

Sot në muzeun e Kosovës u bë prezantimi i projektit për stadiumin e ri të Kosovës, që pritet të ndërtohet.…

FIFA RANKING TOP TEAMS

TOP 10shja pa Gjermaninë, vetëm Portugalia e Spanja ngriten

14 June, 2019 @11:55

Në TOP 10 të renditjes mujore të FIFAs të publikuar sot, katërshja kryesuese nuk ka ndërruar. Belgjika mbetet lidere…

LIGA E KOMBEVE: FINALJA

Portugalia fiton Ligën e Kombeve!

9 June, 2019 @22:38

Portugalia është fituesja e edicionit të parë të Ligës së Kombeve! Pas fitores ndaj Zvicrës në gjysmëfinale, Portugalia fitoi me…

LIGA E KOMBEVE: FINALJA

Portugalia vs. Holanda, 11-shet startuese

Foto: Lissa Harri

9 June, 2019 @20:06

Me fillim nga ora 20:45, sonte mes vete ndeshen Portugalia e Holanda në kuadër të finales së Ligës së Kombeve. …

NATIONS LEAGUE: ZVICRA - ANGLIA

Vendi i tretë i takon Anglisë

9 June, 2019 @17:50

Si pothuajse të gjitha ndeshjet ku skuadrat luftojnë për vendin e tretë në një garë, edhe ndeshja e sotme mes…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve