Të gjitha lajmet

VALON BERISHA

Lehtë s’do të jetë

Foto: FFK

Lehtë s’do të jetë

10 October, 2018 @9:24

Njëri ndër futbollistët më të mirë të përfaqësueses së Kosovës, Valon Berisha, në deklaratën e tij para ndeshjes ndaj Maltës ka thënë se pret fitore.

“Së pari t’ju them se jam i lumtur që pas lëndimit jam kthyer në ekip, pas gati një viti. Jemi duke u përgatitur mjaft mirë dhe besoj se do të shënojmë fitore, por assesi nuk do ta kemi të lehtë. Kemi një atmosferë të mirë në skuadër dhe po punohet me përkushtim,” ka thënë Berisha, që pas lëndimit të gjatë në fundjavën që e lamë pas debutoi edhe për ekipin e tij Lazio.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELA

Kosova është e para në Grupin 3 të Ligës D të Kombeve. Në dy ndeshjet e radhës, Kosova pret Maltën më 11, ndërsa i shkon Ishujve Faroe më 14 tetor.

PREZANTOHET STADIUMI

Sa ulëse e çka tjetër? Detajet e planit të stadiumit kombëtar

14 June, 2019 @14:01

Sot në muzeun e Kosovës u bë prezantimi i projektit për stadiumin e ri të Kosovës, që pritet të ndërtohet.…

FIFA RANKING TOP TEAMS

TOP 10shja pa Gjermaninë, vetëm Portugalia e Spanja ngriten

14 June, 2019 @11:55

Në TOP 10 të renditjes mujore të FIFAs të publikuar sot, katërshja kryesuese nuk ka ndërruar. Belgjika mbetet lidere…

LIGA E KOMBEVE: FINALJA

Portugalia fiton Ligën e Kombeve!

9 June, 2019 @22:38

Portugalia është fituesja e edicionit të parë të Ligës së Kombeve! Pas fitores ndaj Zvicrës në gjysmëfinale, Portugalia fitoi me…

LIGA E KOMBEVE: FINALJA

Portugalia vs. Holanda, 11-shet startuese

Foto: Lissa Harri

9 June, 2019 @20:06

Me fillim nga ora 20:45, sonte mes vete ndeshen Portugalia e Holanda në kuadër të finales së Ligës së Kombeve. …

NATIONS LEAGUE: ZVICRA - ANGLIA

Vendi i tretë i takon Anglisë

9 June, 2019 @17:50

Si pothuajse të gjitha ndeshjet ku skuadrat luftojnë për vendin e tretë në një garë, edhe ndeshja e sotme mes…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve