Të gjitha lajmet

KOSOVA - MALTA

Radha për bileta, para orës 8!

Foto: Teuta Arifaj

Radha për bileta, para orës 8!

9 October, 2018 @10:48

Përkundër ‘problemeve’ që u shfaqën dje në radhët e krijuara për të blerë biletat e ndeshjes Kosova - Malta, të interesuarit për këtë ndeshje nuk janë ndalur as sot.

Në fotot e postuara në rrjetet e ndryshme sociale shihet që qytetarë të ndryshëm të Kosovës kanë qenë duke pritur në radhë para dyqaneve të IPKO-s qysh para orës 8 të mëngjesit, orë në të cilën IPKO i hap pikat e tij.

GRUPET DHE ORARI - LIGA E KOMBEVE

Ndeshja mes Kosovës dhe Maltës luhet të enjten me fillim nga ora 20:45, ndërsa si të gjithë të tjerët, edhe ne shpresojmë që biletat e ndeshjes së nëntorit ndaj Azerbejxhanit të mund t’i blejmë ‘online’, si çdo person normal i Evropës së civilizuar.

PREZANTOHET STADIUMI

Sa ulëse e çka tjetër? Detajet e planit të stadiumit kombëtar

14 June, 2019 @14:01

Sot në muzeun e Kosovës u bë prezantimi i projektit për stadiumin e ri të Kosovës, që pritet të ndërtohet.…

FIFA RANKING TOP TEAMS

TOP 10shja pa Gjermaninë, vetëm Portugalia e Spanja ngriten

14 June, 2019 @11:55

Në TOP 10 të renditjes mujore të FIFAs të publikuar sot, katërshja kryesuese nuk ka ndërruar. Belgjika mbetet lidere…

LIGA E KOMBEVE: FINALJA

Portugalia fiton Ligën e Kombeve!

9 June, 2019 @22:38

Portugalia është fituesja e edicionit të parë të Ligës së Kombeve! Pas fitores ndaj Zvicrës në gjysmëfinale, Portugalia fitoi me…

LIGA E KOMBEVE: FINALJA

Portugalia vs. Holanda, 11-shet startuese

Foto: Lissa Harri

9 June, 2019 @20:06

Me fillim nga ora 20:45, sonte mes vete ndeshen Portugalia e Holanda në kuadër të finales së Ligës së Kombeve. …

NATIONS LEAGUE: ZVICRA - ANGLIA

Vendi i tretë i takon Anglisë

9 June, 2019 @17:50

Si pothuajse të gjitha ndeshjet ku skuadrat luftojnë për vendin e tretë në një garë, edhe ndeshja e sotme mes…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve