Të gjitha lajmet

HEKURAN KRYEZIU

Qarkullimi i topit është përmirësuar

Qarkullimi i topit është përmirësuar

10 October, 2018 @9:47

Mesfushori standard i përfaqësueses së Kosovës, Hekuran Kryeziu, në deklaratën e tij para ndeshjes ndaj Maltës ka thënë se Kosova me kohë po bëhet gjithnjë më e mirë.

Ai ka theksuar se tashmë po vërehet edhe një qarkullim më i mirë i topit nga bashkëlojtarët gjatë stërvitjeve, që pritet të praktikohet edhe në lojë.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELA AKTUALE

“Jemi duke stërvitur me intensitet të lartë, ndërkaq që kemi një atmosferë jashtëzakonisht të mirë brenda grupit. Kemi një bashkëpunim të mirë dhe po e qarkullojmë topin shumë mirë. Unë besojë dhe shpresojë në rezultat pozitiv,” ka thënë Kryeziu, që djersit fanellën e Zurichut në elitën e futbollit zviceran.

Kosova më 11 tetor ndeshet me Maltën në kuadër të Ligës së Kombeve, ndërsa më 14 tetor udhëton drejt Ishujve Faroe.

PREZANTOHET STADIUMI

Sa ulëse e çka tjetër? Detajet e planit të stadiumit kombëtar

14 June, 2019 @14:01

Sot në muzeun e Kosovës u bë prezantimi i projektit për stadiumin e ri të Kosovës, që pritet të ndërtohet.…

FIFA RANKING TOP TEAMS

TOP 10shja pa Gjermaninë, vetëm Portugalia e Spanja ngriten

14 June, 2019 @11:55

Në TOP 10 të renditjes mujore të FIFAs të publikuar sot, katërshja kryesuese nuk ka ndërruar. Belgjika mbetet lidere…

LIGA E KOMBEVE: FINALJA

Portugalia fiton Ligën e Kombeve!

9 June, 2019 @22:38

Portugalia është fituesja e edicionit të parë të Ligës së Kombeve! Pas fitores ndaj Zvicrës në gjysmëfinale, Portugalia fitoi me…

LIGA E KOMBEVE: FINALJA

Portugalia vs. Holanda, 11-shet startuese

Foto: Lissa Harri

9 June, 2019 @20:06

Me fillim nga ora 20:45, sonte mes vete ndeshen Portugalia e Holanda në kuadër të finales së Ligës së Kombeve. …

NATIONS LEAGUE: ZVICRA - ANGLIA

Vendi i tretë i takon Anglisë

9 June, 2019 @17:50

Si pothuajse të gjitha ndeshjet ku skuadrat luftojnë për vendin e tretë në një garë, edhe ndeshja e sotme mes…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve