Të gjitha lajmet

KOMBËTARJA

Shqipëria - Jordania, statistika e të dhëna

Shqipëria - Jordania, statistika e të dhëna

10 October, 2018 @12:00

Kombëtarja e Shqipërisë për herë të parë ndeshet me Jordaninë në një takim zyrtar. Me përfaqësueset Lindjes së Afërt, Shqipëria pos tri ndeshjeve me Izraelin, në të cilat ka dy fitore dhe një humbje, është ndeshur vetëm edhe me Katarin ndaj të cilëve ka dy fitore në dy ndeshje.

LIGA E KOMBEVE - GRUPET DHE ORARI

Për Shqipërinë kjo do të jetë ndeshja e 323-të, në kërkim të fitores së 80. Deri më tani, Shqipëria ka 67 barazime dhe 176 humbje me golaverazh 285-511.

Gjatë këtij viti, kombëtarja e Shqipërisë ka shënuar vetëm një fitore karshi katër humbjeve. Në mesin e këtyre humbjeve, tri kanë ardhur në të tri ndeshjet miqësore ku ndaj Norvegjisë, Kosovës, e Ukrainës, Shqipëria ka shënuar vetëm një gol duke pranuar tetë.

Thomas Strakosha ka siguruar pozitën e gardianit të portës, me mbrojtjen e cila ka qenë e pandryshuar me Veselin, Xhimshitin, e Hysajn. Në vjeshtë, Mavraj ka humbur pozitën nga Egzon Binaku. Mbrojtësi i majtë i Malmos ka qenë në lojë nga fillimi në dy takimet e fundit.

Mesfusha mbetet reparti më jostabil, me Panuccin i cili ka kthyer përvojën e Lilës, Bashës, e Memushajt duke i alternuar gjatë ndeshjeve të shtatorit. Bashkë me ta, për këtë repart është përkujdesur edhe Xhaka, i cili ka shënuar njërin nga dy golat për Shqipërinë gjatë vitit 2018. Goli tjetër ka ardhur nga Emanuele Ndoj në humbjen kundër Ukrainës.

Lëndimi i Sadikut ka bërë që pesë veta të provojnë të gjejnë golin gjatë këtij viti në sulm. Asnjëri nuk ia ka dalë deri më tani.

Debutuesit

Për këtë arsye, Panucci pas vetëm një ndeshje me të rinjtë, tek Kombëtarja A ka ftuar Giacomo Vrionin e Venezias. I inkuadruar në tri ndeshje këtë sezon në Serie B, Vrioni nuk ka shënuar asnjë gol. Në mesin e debutuesve tjerë në Kombëtare është edhe Myrto Uzuni. Bashkëlojtari i Lirim Kastratit tek Lokomotiva e Zagrebit, Uzuni, ka shënuar një gol duke asistuar në tre tjerë pas transferimit nga Laçi në fund të gushtit.

KONFERENCA E PANUCCIT

Debutuesi tjetër për Shqipërinë është Egli Kaja, i cili ka gjetur hapësirë tek Livingston në ndeshjet e para të sezonit para se të zhvendoset në bankën rezervë. I ardhuri tjetër tek kombëtarja e Shqipërisë këtë tetor është Kastriot Dërmaku i cili muajin e kaluar ishte grumbulluar me Kosovën.

Shqipëria ndeshet me JordaninëElbasan Arena, të mërkurën në ora 20:00. Ndeshja në kuadër të Ligës së Kombeve me Izraelin, zhvillohet të dielën në ora 20:45, në stadiumin Yaakov Turner Toto në Beer-Sheva.

 

FORMACIONI I MUNDSHËM

3 dilema te 11-shja e Panuccit për sot

Foto: FSHF

10 October, 2018 @11:43

Përballja miqësore e Shqipërisë sot ndaj Jordanisë, që është test i fundit për kuqezinjtë para udhëtimit në Izrael, ka shtruar…

SHQIPËRIA - JORDANIA

Panucci: Shumë të rinj meritojnë kombëtaren

10 October, 2018 @11:34

Para ndeshjes miqësore ndaj Jordanisë, konferencë për shtyp mbajti Christian Panucci, përzgjedhësi i Kombëtares Shqiptare. LIGA E KOMBEVE -…

KUALIFIKIMET PËR "ARMENIA 2019"

Në Shqipërinë nikoqire, nis Grupi 8 i kualifikimeve

Foto: FSHF

10 October, 2018 @11:13

Për herë të dytë me radhë Shqipëria është nikoqire e kualifikueseve për grupmposhat U19 në evropianin “Armenia 2019”. Niko…

HEKURAN KRYEZIU

Qarkullimi i topit është përmirësuar

10 October, 2018 @9:47

Mesfushori standard i përfaqësueses së Kosovës, Hekuran Kryeziu, në deklaratën e tij para ndeshjes ndaj Maltës ka thënë se Kosova…

KUALIFIKIMET PËR "ARMENIA 2019"

Sot dueli i parë i Kosovës në Hungari

10 October, 2018 @9:36

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll e grumposhave nën 19 vjet, sot do të nis garat në fazën kualifikuese për Kampionatin…

UEFA NATIONS LEAGUE

Liga e Kombeve, në shitje biletat e finaleve

30 January, 2019 @14:46

Kanë dalë në shitje biletat për fazën finale të Ligës së Kombeve. Faza finale e më të mirëve të Ligës…

PËRMBLEDHJE

Kosova në 2018!

1 January, 2019 @18:15

Si zakonisht, TopSporti.com edhe këtë herë ka përmbledhur ngjarjet më të rëndësishme sportive të vitit. KOSOVA NË 2016

MEDIA TALK

De Biasi synim i ekipit që u mposht nga Kosova

TOPSPORTI/ Arkiv

10 December, 2018 @14:44

Ish trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, pas aventurës jo të lavdishme te Alaves aktualisht është i pa punë.…

FIFA RANKING

Shqipëria nuk lëviz!

29 November, 2018 @12:46

Kombëtarja e Shqipërisë në renditjen e FIFAs për muajin nëntor nuk ka lëvizur nga pozita e saj. Shqipëria aktualisht gjendet…

FIFA RANKING

Pas fitoreve, Kosova ngritet në FIFA renditje

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

29 November, 2018 @10:17

Pas rezultateve pozitive, përfaqësuesja e Kosovës ka bërë ngritje për gjashtë pozita në renditjen e FIFAs për muajin nëntor. …

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve