Të gjitha lajmet

SHQIPËRIA - JORDANIA

Panucci: Shumë të rinj meritojnë kombëtaren

Panucci: Shumë të rinj meritojnë kombëtaren

10 October, 2018 @11:34

Para ndeshjes miqësore ndaj Jordanisë, konferencë për shtyp mbajti Christian Panucci, përzgjedhësi i Kombëtares Shqiptare.

LIGA E KOMBEVE - GRUPET DHE ORARI

“Lojtarë si Grezda, Mavraj, Binaku dhe ndonjë tjetër, kanë luajtur pak këto kohë dhe nesër duhet të luajnë, për të parë më mirë formën e tyre, por edhe për të fituar më shumë minuta në prag të ndeshjes me Izraelin.

Grupi ka punuar mirë, është shpirti i duhur për të bërë një ndeshje të mirë nesër. Pres që djemtë të bëjnë një ndeshje të mirë, sepse në fund të fundit luan Kombëtarja. Ka qenë një zgjedhje duke parë radhitjen e Jordanisë në klasifikim. Ka shumë futbollistë të rinj që meritojnë Kombëtaren. Kam qenë i hapur ndaj të rinjve dhe i kam mbledhur, si Vrioni për shembull.

Portat janë të hapura për këdo. Nëse skuadra jonë shkon në Skoci dhe ka disa mungesa, si Roshi, Grezda, Sadiku e të tjerë, normale që limitet ulen. Por, nuk do të thotë që kaq janë limitet. Nëse do kishim më shumë lojtarë, do ishte më e plotë skuadra. Nuk është ofenduese, se ka limite në këtë rast. Kroacia u mund me 6 gola në Spanjë.Për një lojtar që luan në Champions League si Hysaj, nuk mendoj se një modifikim me tre mbrojtës do ndryshonte diçka të madhe. Nuk është problem skeme, është një veçanti që ndodh në lojë. Nesër do të shohim në fushë Vrionin, pasi kjo ndeshje është një rast për të dhe të rinjtë e tjerë. Të gjithë janë të disponueshëm dhe së bashku po mendojmë për ndeshjen e radhës ndaj Izraelit.”- u shpreh Panucci, përcjell faqja zyrtare e FSHF-së.

Siç ndihet, ndeshja e sontme ndaj Jordanisë, e cila luhet me fillim nga ora 20:00, është ndeshje përgatitore para ndeshjes ndaj Izraelit në kuadër të Ligës së Kombeve, ndeshje të cilën Shqipëria e luan më 14 tetor.

FIFA RANKING

Rënie e radhës për kuqezinjtë

Foto: FSHF

14 June, 2019 @11:43

Shqipëria përsëri ka rënë në renditjen mujore të FIFAs. Në publikimin e fundit të shtëpisë së futbollit botëror, Shqipëria…

SHQIPËRIA - MOLLDAVIA

Cikalleshi dhe Ramadani për fitoren e parë të Rejas

Foto: panorama

11 June, 2019 @22:38

Edy Reja i është gëzuar fitores në ndeshjen e tij të dytë me kuqezinjtë, duke e mposhtur Molldavinë sonte në…

FORMACIONET STARTUESE

Ndërrime të mëdha te 11-shja e kuqezinjëve ndaj Molldavisë

Foto: FSHF

11 June, 2019 @19:46

Edy Reja ka dalë me 11-she tjetër ndaj Molldavisë, në krahasim me përballjen debutuese të tij ndaj Islandës, ku Shqipëria…

BET 365

Moldavia pa gjasa në Shqipëri

10 June, 2019 @15:00

Shqipëria pritet të fitojë lehtë ndeshjen e radhës kualifikuese. Bastoret kanë kuotuar 1.53 fitoren e kuqezinjëve në përballjen e nesërme…

SHQIPËRIA U21

Shkëlqen Broja, Shqipëria U21 mposht Uellsin

Foto: FSHF

9 June, 2019 @20:00

Pas barazimit 2-2 ndaj Turqisë U21 pak ditë më parë, Shqipëria U21 ka fituar në miqësoren e luajtur sot ndaj…

Të gjitha lajmet nga Kombëtarja