Të gjitha lajmet

LUSHNJA - SKENDERBEU

Skënderbeu kampion

Graph. KFSkenderbeu/fb

Skënderbeu kampion

9 May, 2018 @21:02

Lushnja
Skënderbeu Korçë
Lushnja 2 : 4 Skënderbeu Korçë
L. Përgjini 39', E. Papa (PEN) 51' 59', 69', 82' A. Sowe, 85' J. Adeniyi

Roza Haxhiu, Lushnjë

Prej disavantazhit 2-0 rikthyen ndeshjen në përfundimtaren 2-4 dhe me humbjen e Kukësit nga Teuta, Skënderbeu është matematikisht kampion i Shqipërisë për stinorin 2017/18.

Ka qenë sulmuesi i Ali Sowe që ka këndellur korçarët pas 2-0 të Lushnjës, duke shënuar hat-trick brenda 22 minutave lojë, ndërsa James Adeniyi ka shënuar 5 minuta para fundit të ndeshjes për vulosjen e fitores.

TABELA AKTUALE

Më pas, fitorja e Teutës ndaj Kukësit - ka bërë të pakapshme distancën për verilindorët ndaj korçarëve dhe kështu, Skënderbeu 3 xhiro para fundit të stinorit me 11 pikë mbi përcjellësin e parë, është i paaritshëm - duke u stolisur me titullin e tetë në histori të klubit.

COUPE DE FRANCE

Les Herbiers ndalet, Parisi kompleton tripletën

Foto: CdF/fb

9 May, 2018 @0:23

Skuadra që u bë senzacion në Francë e më gjërë, Les Herbiers, më në fund është ndalur.