Të gjitha lajmet

BARCELONA - REAL MADRID

El Clasico me 4 gola e 9 kartonë

El Clasico me 4 gola e 9 kartonë

6 May, 2018 @22:42

Barcelona
Real Madrid
Barcelona 2 : 2 Real Madrid
L. Suárez 10', L. Messi 52' 14' Cristiano Ronaldo, 72' G. Bale

Camp Nou, Barcelonë.

Ka përfunduar me barazim dueli ndërmjet Barcelonës dhe Real Madridit në Camp Nou sonte, ndërsa Barcelona dy herë ishte në avantazh e Reali dy herë barazoi për përfundimtaren 2-2.

Cristiano Ronaldo

Tërë pjesën e dytë Barcelona e luajti me 10 lojtarë, pasi që Sergi Roberto u përjashtua në fund të pjesës së parë me karton të kuq.

TABELA AKTUALE

Ndeshja u karakterizua me vendime diskutabile të referit, ndërsa Alejandro Hernandez gjyqtar kryesor, ka ndarë 9 kartonë në ndeshje, prej të cilave një të kuqe.

Luis Suarez

Barcelona vazhdon të jetë e pamposhtur dhe është vetëm tre ndeshje nga historia, për të përfunduar stinorin pa humbje.MANCHESTER CITY - HUDDERSFIELD

City ngrit trofeun, Pep pranon: PremierLiga më e vështira

6 May, 2018 @21:13

Manchester City ka pasur festë sot pas ndeshjes ndaj Huddersfieldit, pasi që ka marrë trofeun e titullit të kampionit të…

AKHISAR - GALATASARAY

Galatasaray triumfon si mysafir, mbetet lider

Foto: GalatasaraySK/fb

6 May, 2018 @20:34

Superliga e Turqisë, mbetet liga më interesante në gjithë Evropën për shkak se ende katër skuadra garojnë për titull. …

KIKA - TREPÇA

Kika mposht Trepçën, mbetet në shpresë

Foto: KFKika/fb

6 May, 2018 @20:18

Fitorja ka ardhur në momentin e duhur për ekipin e Kikës. Ata kanë mposhtur ish-kampionin e Kosovës, Trepça, që gjendet…

BASHKIMI - ONIX

Bashkimi “siguron” mbijetesën

Foto: KFBashkimi/fb

6 May, 2018 @20:06

Skuadra e Bashkimit të Koretinit me fitore ndaj Onixit të Banjës së Pejës sot 2-1 ka siguruar gati matematikisht Ligën…

HAJVALIA - VUSHTRRIA

Vushtrria 7she, në lojë për Superligë direkt

BOROZANI/A.P./Arkiv

6 May, 2018 @19:45

Derisa Hajvalia po lufton për të shpëtuar stinorin në Ligë të Parë, Vushtrria ka kaluar me rafall golash në Kishnicë…

EL CLASICO

El Clasico, formacionet startuese

6 May, 2018 @19:43

Me fillim nga ora 20:45, Barcelona dhe Reali takohen mes vete në ‘Camp Nou’. FORMACIONET STARTUESE BARCELONA: Ter Stegen, Roberto,…

CHELSEA - LIVERPOOL

Chelsea mposht Liverpool, ‘nxehet’ gara për top4

6 May, 2018 @19:38

Nxehet gara për top4 në Angli! Humbja e Tottenhamit dje dhe fitorja e sotme e Chelseat ndaj Liverpoolit e kanë…

BALLKANI - 2 KORRIKU

Ballkani pranë sigurimit të Superligës

Foto: KFBallkani/fb

6 May, 2018 @19:32

Skuadra nga Suhareka, Ballkani, me fitore ndaj 2 Korrikut sot në Suharekë, i është afruar edhe më Superligës. Përkundër…

VËLLAZNIMI - LLAPI

Vëllaznimi tenton shpëtimin direkt

BOROZANI/G.P.

6 May, 2018 @18:44

Dy gola të shënuara në pjesë të parë, pas një loje të mirë të treguar, kanë bërë që Vëllaznimi t’i…

FLAMURTARI - VLLAZNIA

Flamurtari në barazh, Vllaznia fundoset definitivsht

Foto: KFFlamurtari/fb

6 May, 2018 @18:29

Dy fitore ndaj dy rivalëve direkt në luftë për mbijetesë përmes barazhit, i kanë dhënë Flamurtarit masën e re për…

RINOVIMI I KONTRATËS

Labinoti bëhet 100 milionësh me Barcelonën

15 February, 2019 @12:52

Futbollisti i talentuar i Kosovës, Labinot Kabashi, ka rinovuar kontratën e tij me Barcelonën (ekipin e të rinjve). Faqja…

DIEGO SIMEONE

Simeone vendos të ardhmen

14 February, 2019 @19:04

Trajneri i Atletico Madridit Diego Simeone i është përgjigjur thashethemeve lidhur me të ardhmen e tij. Ai sot ka…

GARETH BALE

Suspendim 4 - 12 ndeshje për këtë festim

Foto: via MundoDeportivo

14 February, 2019 @12:20

Gjesti i bërë i Gareth Bale‘it gjatë festimit të golit të tretë në fitoren e Real Madridit ndaj Atletico Madridit…

ATHLETIC BILBAO - BARCELONA

Vetëm 6 pikë dallim

Foto: LaLiga/fb

10 February, 2019 @23:19

Barcelona nuk ka arritur të mbajë distancën 8 pikëshe në krye të tabelës ndaj Real Madridit, që duket se është…

ATLETICO MADRID - REAL MADRID

Real i tregon Atleticos kush ‘kollitet’ në Madrid

Foto: LaLiga Official

9 February, 2019 @19:02

Real Madrid ka kaluar në vend të dytë të klasifikimit të La Ligas sot, pasi që mposhti rivalin direkt për…

Të gjitha lajmet nga La Liga