Të gjitha lajmet

HAJVALIA - VUSHTRRIA

Vushtrria 7she, në lojë për Superligë direkt

BOROZANI/A.P./Arkiv

Vushtrria 7she, në lojë për Superligë direkt

6 May, 2018 @19:45

Hajvalia
Vushtrria
Hajvalia 1 : 7 Vushtrria
n.n. Jetmir TOPALLI (3), Dior ZABËRXHA, Daut MAXHUNI, Labinot OSMANI, Bashkim SHALA

Stadiumi i Kishnicës, Kishnicë

Derisa Hajvalia po lufton për të shpëtuar stinorin në Ligë të Parë, Vushtrria ka kaluar me rafall golash në Kishnicë sot për të shënuar fitore të thellë 1-7 dhe për t’i mbajtur gjallë shpresat për Superligë.

Jetmir Topalli ka shënuar hat-trick, ndërsa nga një gol kanë shënuar Dior Zabërxha, Daut Maxhuni, Labinot Osmani dhe Bashkim Shala në fitoren e thellë.

TABELA AKTUALE

Vushtrria pas kësaj fitoreje do të ketë rast direkt për të bërë pjesë në Superligë, pasi që luan me liderin, Ballkani, në xhiron që vjen, ndërsa në xhiron e fundit është mysafir i Kosovës së Prishtinës.CHELSEA - LIVERPOOL

Chelsea mposht Liverpool, ‘nxehet’ gara për top4

6 May, 2018 @19:38

Nxehet gara për top4 në Angli! Humbja e Tottenhamit dje dhe fitorja e sotme e Chelseat ndaj Liverpoolit e kanë…

BALLKANI - 2 KORRIKU

Ballkani pranë sigurimit të Superligës

Foto: KFBallkani/fb

6 May, 2018 @19:32

Skuadra nga Suhareka, Ballkani, me fitore ndaj 2 Korrikut sot në Suharekë, i është afruar edhe më Superligës. Përkundër…

VËLLAZNIMI - LLAPI

Vëllaznimi tenton shpëtimin direkt

BOROZANI/G.P.

6 May, 2018 @18:44

Dy gola të shënuara në pjesë të parë, pas një loje të mirë të treguar, kanë bërë që Vëllaznimi t’i…

FLAMURTARI - VLLAZNIA

Flamurtari në barazh, Vllaznia fundoset definitivsht

Foto: KFFlamurtari/fb

6 May, 2018 @18:29

Dy fitore ndaj dy rivalëve direkt në luftë për mbijetesë përmes barazhit, i kanë dhënë Flamurtarit masën e re për…

PRISHTINA - GJILANI

Baftiu e Khalid i japin jetë Prishtinës

Foto: prishtinafc.com/

6 May, 2018 @18:21

Dukej se po largoheshin nga lufta për titull. Gjilani kishte marrë epërsinë 0-1 përmes Edon Sadriut, që shënoi nga një…

TREPÇA'89-BESA

Kampioni s’fal Besën

Foto: KFTrepca89/fb

6 May, 2018 @18:13

Trepça’89 me nga një gol të shënuar për pjesë dhe duke dominuar në pjesën më të madhe të lojës, thuajse…

DRITA - LIRIA

Drita me hapa të sigurta drejt titullit

Foto: KFDrita/fb

6 May, 2018 @17:50

Skuadra e Dritës ka dominuar gjatë tërë ndeshjes së sotme ndaj Lirisë, ka krijuar dhe më fund edhe ka shënuar…

NAPOLI - TORINO

Napoli lëshon avantazhin, Juve merr aromën e titullit të radhës

Foto: SSCNapoli/fb

6 May, 2018 @17:22

Juventus është ndarë më i kënaqur nga rezultati 2-2, të cilën Napoli e nxorri me Torinën në San Paolo. …

PAS WOLVESIT

Cardiff në Premier Ligë

6 May, 2018 @15:55

Skuadra uellsiane, Cardiff City, me barazim ndaj Readingut sot 0-0 dhe falë humbjes së Fulhamit nga Birmingham City, 3-1, ka…

SHEFFIELD WEDNESDAY

Hat-trick i Nuhiut në fitore

6 May, 2018 @15:40

Sulmuesi i Kosovës, Atdhe Nuhiu, ka shënuar hat-trickun e parë të tij të stinorit, në fitoren e ekipit të tij,…

KUPA E KOSOVËS

Vëllaznimi e Ballkani, nikoqirë në ndeshjet e para

Foto: FFK

13 February, 2019 @13:35

Pas shortit të tërhequr në selinë e FFK-së sot, Vëllaznimi e Ballkani janë përzgjedhur të jenë nikoqir në duelet e…

KUPA E KOSOVËS

Ora dhe data e shortit të gj’finales së Kupës

12 February, 2019 @12:15

FFK ka bërë të ditur sot se shorti i gjysmëfinales së Kupës së Kosovës do të hidhet nesër, 13 shkurt,…

UEFA NJOFTON FFK-në

Anti-trukim: 5 kompani monitorojnë dy ligat e Kosovës, Kupën dhe reprezentacionin

Foto: FFK

11 February, 2019 @23:21

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka kuptuar sot nga UEFA-ja se Superliga e Kosovës dhe Liga e Parë, Kupa…

ÇEREKFINALJA: KIKA - BALLKANI

Ballkani siguron gjysmëfinalen pas vazhdimeve

Foto: KFBallkani/fb

10 February, 2019 @15:46

Në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin me bar sintetik në Gjilan, skuadra e Ballkanit ka triumfuar 0-1 ndaj skuadrës vendase…

KIKA - BALLKANI

Kika vs. Ballkani, 11-shet startuese

10 February, 2019 @12:41

Janë publikuar formacionet startuese të Kikës dhe Ballkanit, të cilat sot mes vete ndeshen në kuadër të çerekfinales së Kupës…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë