Të gjitha lajmet

BASHKIMI - ONIX

Bashkimi “siguron” mbijetesën

Foto: KFBashkimi/fb

Bashkimi “siguron” mbijetesën

6 May, 2018 @20:06

KF Bashkimi K
Onix
KF Bashkimi K 2 : 1 Onix
Valmir RAMADANI, Leutrim ARIFI n.n.

Stadiumi i Bashkimit, Koretin.

Skuadra e Bashkimit të Koretinit me fitore ndaj Onixit të Banjës së Pejës sot 2-1 ka siguruar gati matematikisht Ligën e Parë edhe për stinorin tjetër.

Bashkimi me fitoren 2-1, që erdhi përmes golave të Valmir Ramadanit dhe Leutrim Arifit, ka ngritur kuotën e pikëve në 36, 6 më shumë sesa zona e barazhit.

Edhe dy xhiro para fundit të stinorit koretinasit janë në festë, pasi që vetëm mrekullia mund t’i ndajë ata nga Liga e Parë tash.HAJVALIA - VUSHTRRIA

Vushtrria 7she, në lojë për Superligë direkt

BOROZANI/A.P./Arkiv

6 May, 2018 @19:45

Derisa Hajvalia po lufton për të shpëtuar stinorin në Ligë të Parë, Vushtrria ka kaluar me rafall golash në Kishnicë…

EL CLASICO

El Clasico, formacionet startuese

6 May, 2018 @19:43

Me fillim nga ora 20:45, Barcelona dhe Reali takohen mes vete në ‘Camp Nou’. FORMACIONET STARTUESE BARCELONA: Ter Stegen, Roberto,…

CHELSEA - LIVERPOOL

Chelsea mposht Liverpool, ‘nxehet’ gara për top4

6 May, 2018 @19:38

Nxehet gara për top4 në Angli! Humbja e Tottenhamit dje dhe fitorja e sotme e Chelseat ndaj Liverpoolit e kanë…

BALLKANI - 2 KORRIKU

Ballkani pranë sigurimit të Superligës

Foto: KFBallkani/fb

6 May, 2018 @19:32

Skuadra nga Suhareka, Ballkani, me fitore ndaj 2 Korrikut sot në Suharekë, i është afruar edhe më Superligës. Përkundër…

VËLLAZNIMI - LLAPI

Vëllaznimi tenton shpëtimin direkt

BOROZANI/G.P.

6 May, 2018 @18:44

Dy gola të shënuara në pjesë të parë, pas një loje të mirë të treguar, kanë bërë që Vëllaznimi t’i…

FLAMURTARI - VLLAZNIA

Flamurtari në barazh, Vllaznia fundoset definitivsht

Foto: KFFlamurtari/fb

6 May, 2018 @18:29

Dy fitore ndaj dy rivalëve direkt në luftë për mbijetesë përmes barazhit, i kanë dhënë Flamurtarit masën e re për…

PRISHTINA - GJILANI

Baftiu e Khalid i japin jetë Prishtinës

Foto: prishtinafc.com/

6 May, 2018 @18:21

Dukej se po largoheshin nga lufta për titull. Gjilani kishte marrë epërsinë 0-1 përmes Edon Sadriut, që shënoi nga një…

TREPÇA'89-BESA

Kampioni s’fal Besën

Foto: KFTrepca89/fb

6 May, 2018 @18:13

Trepça’89 me nga një gol të shënuar për pjesë dhe duke dominuar në pjesën më të madhe të lojës, thuajse…

DRITA - LIRIA

Drita me hapa të sigurta drejt titullit

Foto: KFDrita/fb

6 May, 2018 @17:50

Skuadra e Dritës ka dominuar gjatë tërë ndeshjes së sotme ndaj Lirisë, ka krijuar dhe më fund edhe ka shënuar…

NAPOLI - TORINO

Napoli lëshon avantazhin, Juve merr aromën e titullit të radhës

Foto: SSCNapoli/fb

6 May, 2018 @17:22

Juventus është ndarë më i kënaqur nga rezultati 2-2, të cilën Napoli e nxorri me Torinën në San Paolo. …

HIDHET SHORTI

Kuptohen çiftet çerekfinale të Kupës

TOPSPORTI/ Arkiv

11 December, 2018 @13:04

Pas shortit të tërhequr sot në zyret e FFK-së, janë bërë të ditura çiftet që do të përballen në çerekfinale…

KIKA - ISTOGU

Penalltitë vendosën

Foto: KFIstogu/fb

9 December, 2018 @16:20

Ndeshja më interesante e dueleve të së tetës së finales së Kupës së Kosovës është zhvilluar në Hogosht. Dueli…

DUKAGJINI - FERONIKELI

Shpërthen në pjesë të dytë, për tu kualifikuar

Fotot: KFFeronikeli/fb

9 December, 2018 @15:52

Skuadra e Feronikelit ka hasur në rezistencë në Klinë nga Dukagjini sot. Por, kjo ka zgjatur vetëm në 45 minutat…

RISI NË KOSOVË

Malisheva fiton stadium!

Foto: KG/fb

8 December, 2018 @17:45

Qyteti i Malishevës prej sot mund të konsiderohet që ka stadium të vlefshëm për ndeshjet në garat e Republikës së…

PARA DUELIT TË KUPËS

Korenica kërkon fitore ndaj ish ekipit

Foto: prishtinafc.com

7 December, 2018 @15:42

Futbollisti i Prishtinës dhe i reprezentacionit U21 të Kosovës, Meriton Korenica, ka thënë se pret fitore në përballjen e nesërme…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë