Të gjitha lajmet

KIKA - TREPÇA

Kika mposht Trepçën, mbetet në shpresë

Foto: KFKika/fb

Kika mposht Trepçën, mbetet në shpresë

6 May, 2018 @20:18

Kika
Trepça
Kika 4 : 2 Trepça
Augent LATIFAJ (2), Bujamin XHEMAILI (2) n.n.

Stadiumi i Kikës, Hogosht.

Fitorja ka ardhur në momentin e duhur për ekipin e Kikës. Ata kanë mposhtur ish-kampionin e Kosovës, Trepça, që gjendet pranë zonës së rrezikshme në Ligë të Parë, 4-2 sot.

Dy gola i shënoi Augent Latifaj dhe dy të tjera i dha Bujamin Xhemaili për fitoren, që ua mban gjallë shpresat ekipit nga Hogoshti.

TABELA AKTUALE

Kika aktualisht gjendet në zonën e barazhit, me 30 pikë, 2 më pak se Trepça që është në zonë të shpëtimit direkt në Ligë të Parë.

BASHKIMI - ONIX

Bashkimi “siguron” mbijetesën

Foto: KFBashkimi/fb

6 May, 2018 @20:06

Skuadra e Bashkimit të Koretinit me fitore ndaj Onixit të Banjës së Pejës sot 2-1 ka siguruar gati matematikisht Ligën…

HAJVALIA - VUSHTRRIA

Vushtrria 7she, në lojë për Superligë direkt

BOROZANI/A.P./Arkiv

6 May, 2018 @19:45

Derisa Hajvalia po lufton për të shpëtuar stinorin në Ligë të Parë, Vushtrria ka kaluar me rafall golash në Kishnicë…

EL CLASICO

El Clasico, formacionet startuese

6 May, 2018 @19:43

Me fillim nga ora 20:45, Barcelona dhe Reali takohen mes vete në ‘Camp Nou’. FORMACIONET STARTUESE BARCELONA: Ter Stegen, Roberto,…

CHELSEA - LIVERPOOL

Chelsea mposht Liverpool, ‘nxehet’ gara për top4

6 May, 2018 @19:38

Nxehet gara për top4 në Angli! Humbja e Tottenhamit dje dhe fitorja e sotme e Chelseat ndaj Liverpoolit e kanë…

BALLKANI - 2 KORRIKU

Ballkani pranë sigurimit të Superligës

Foto: KFBallkani/fb

6 May, 2018 @19:32

Skuadra nga Suhareka, Ballkani, me fitore ndaj 2 Korrikut sot në Suharekë, i është afruar edhe më Superligës. Përkundër…

VËLLAZNIMI - LLAPI

Vëllaznimi tenton shpëtimin direkt

BOROZANI/G.P.

6 May, 2018 @18:44

Dy gola të shënuara në pjesë të parë, pas një loje të mirë të treguar, kanë bërë që Vëllaznimi t’i…

FLAMURTARI - VLLAZNIA

Flamurtari në barazh, Vllaznia fundoset definitivsht

Foto: KFFlamurtari/fb

6 May, 2018 @18:29

Dy fitore ndaj dy rivalëve direkt në luftë për mbijetesë përmes barazhit, i kanë dhënë Flamurtarit masën e re për…

PRISHTINA - GJILANI

Baftiu e Khalid i japin jetë Prishtinës

Foto: prishtinafc.com/

6 May, 2018 @18:21

Dukej se po largoheshin nga lufta për titull. Gjilani kishte marrë epërsinë 0-1 përmes Edon Sadriut, që shënoi nga një…

TREPÇA'89-BESA

Kampioni s’fal Besën

Foto: KFTrepca89/fb

6 May, 2018 @18:13

Trepça’89 me nga një gol të shënuar për pjesë dhe duke dominuar në pjesën më të madhe të lojës, thuajse…

DRITA - LIRIA

Drita me hapa të sigurta drejt titullit

Foto: KFDrita/fb

6 May, 2018 @17:50

Skuadra e Dritës ka dominuar gjatë tërë ndeshjes së sotme ndaj Lirisë, ka krijuar dhe më fund edhe ka shënuar…

KUPA E KOSOVËS

Vëllaznimi e Ballkani, nikoqirë në ndeshjet e para

Foto: FFK

13 February, 2019 @13:35

Pas shortit të tërhequr në selinë e FFK-së sot, Vëllaznimi e Ballkani janë përzgjedhur të jenë nikoqir në duelet e…

KUPA E KOSOVËS

Ora dhe data e shortit të gj’finales së Kupës

12 February, 2019 @12:15

FFK ka bërë të ditur sot se shorti i gjysmëfinales së Kupës së Kosovës do të hidhet nesër, 13 shkurt,…

UEFA NJOFTON FFK-në

Anti-trukim: 5 kompani monitorojnë dy ligat e Kosovës, Kupën dhe reprezentacionin

Foto: FFK

11 February, 2019 @23:21

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka kuptuar sot nga UEFA-ja se Superliga e Kosovës dhe Liga e Parë, Kupa…

ÇEREKFINALJA: KIKA - BALLKANI

Ballkani siguron gjysmëfinalen pas vazhdimeve

Foto: KFBallkani/fb

10 February, 2019 @15:46

Në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin me bar sintetik në Gjilan, skuadra e Ballkanit ka triumfuar 0-1 ndaj skuadrës vendase…

KIKA - BALLKANI

Kika vs. Ballkani, 11-shet startuese

10 February, 2019 @12:41

Janë publikuar formacionet startuese të Kikës dhe Ballkanit, të cilat sot mes vete ndeshen në kuadër të çerekfinales së Kupës…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë