Të gjitha lajmet

NGA FEDERATA

Kinder League nis në Prizren

Kinder League nis në Prizren

Teksti: FFK

7 May, 2018 @22:27

Në kuadër të projekteve të programit të UEFA-s “Grassroots”, sot, Federata e Futbollit e Kosovës, ka nisur me pilotprojektin “Kinder League”.

Sipas menaxheres së FFK-së për Grassroots, Sanije Krasniqi, ky projekt ka për qëllim që t’i përfshijë sa më shumë ekipe nga klubet dhe shkollat e futbollit në gara për moshën nën 10-vjeç.

Ajo është shprehur tejet e kënaqur me organizimin dhe interesimin për pjesëmarrje në këtë projekt nga klubet dhe shkollat e futbollit, derisa ka paralajmëruar se nga muaji shtator ky projekt do të zgjerohet në tërë vendin.

Kosova Kinder League

Në ligën e nisur sot në Prizren janë përfshirë dhjetë ekipe, janë këto: Liria, Ballkani, Winner, Drini i Bardhë, Prizrenspor, Lidhja e Prizrenit, Arasta, Teuta, Albionët dhe Dragash Sport.

FFK-ja me projekte të këtilla po synon që ta zhvillojë sa më shumë futbollin dhe t’i nxisë të rinjtë për të qenë pjesë e futbollit.

WOLVERHAMPTON WANDERERS

Festa e Wolvesit vazhdon

Foto: Wolves/fb

7 May, 2018 @22:18

Mijëra tifozë të Wolverhampton Wanderers kanë dalë rrugëve të qytetit sot për të festuar kthimin në Premier Ligë me trofeun…

BARCELONA - REAL MADRID

El Clasico me 4 gola e 9 kartonë

6 May, 2018 @22:42

Ka përfunduar me barazim dueli ndërmjet Barcelonës dhe Real Madridit në Camp Nou sonte, ndërsa Barcelona dy herë ishte në…

MANCHESTER CITY - HUDDERSFIELD

City ngrit trofeun, Pep pranon: PremierLiga më e vështira

6 May, 2018 @21:13

Manchester City ka pasur festë sot pas ndeshjes ndaj Huddersfieldit, pasi që ka marrë trofeun e titullit të kampionit të…

AKHISAR - GALATASARAY

Galatasaray triumfon si mysafir, mbetet lider

Foto: GalatasaraySK/fb

6 May, 2018 @20:34

Superliga e Turqisë, mbetet liga më interesante në gjithë Evropën për shkak se ende katër skuadra garojnë për titull. …

KIKA - TREPÇA

Kika mposht Trepçën, mbetet në shpresë

Foto: KFKika/fb

6 May, 2018 @20:18

Fitorja ka ardhur në momentin e duhur për ekipin e Kikës. Ata kanë mposhtur ish-kampionin e Kosovës, Trepça, që gjendet…

BASHKIMI - ONIX

Bashkimi “siguron” mbijetesën

Foto: KFBashkimi/fb

6 May, 2018 @20:06

Skuadra e Bashkimit të Koretinit me fitore ndaj Onixit të Banjës së Pejës sot 2-1 ka siguruar gati matematikisht Ligën…

HAJVALIA - VUSHTRRIA

Vushtrria 7she, në lojë për Superligë direkt

BOROZANI/A.P./Arkiv

6 May, 2018 @19:45

Derisa Hajvalia po lufton për të shpëtuar stinorin në Ligë të Parë, Vushtrria ka kaluar me rafall golash në Kishnicë…

EL CLASICO

El Clasico, formacionet startuese

6 May, 2018 @19:43

Me fillim nga ora 20:45, Barcelona dhe Reali takohen mes vete në ‘Camp Nou’. FORMACIONET STARTUESE BARCELONA: Ter Stegen, Roberto,…

CHELSEA - LIVERPOOL

Chelsea mposht Liverpool, ‘nxehet’ gara për top4

6 May, 2018 @19:38

Nxehet gara për top4 në Angli! Humbja e Tottenhamit dje dhe fitorja e sotme e Chelseat ndaj Liverpoolit e kanë…

BALLKANI - 2 KORRIKU

Ballkani pranë sigurimit të Superligës

Foto: KFBallkani/fb

6 May, 2018 @19:32

Skuadra nga Suhareka, Ballkani, me fitore ndaj 2 Korrikut sot në Suharekë, i është afruar edhe më Superligës. Përkundër…

KUPA E KOSOVËS

Vëllaznimi e Ballkani, nikoqirë në ndeshjet e para

Foto: FFK

13 February, 2019 @13:35

Pas shortit të tërhequr në selinë e FFK-së sot, Vëllaznimi e Ballkani janë përzgjedhur të jenë nikoqir në duelet e…

KUPA E KOSOVËS

Ora dhe data e shortit të gj’finales së Kupës

12 February, 2019 @12:15

FFK ka bërë të ditur sot se shorti i gjysmëfinales së Kupës së Kosovës do të hidhet nesër, 13 shkurt,…

UEFA NJOFTON FFK-në

Anti-trukim: 5 kompani monitorojnë dy ligat e Kosovës, Kupën dhe reprezentacionin

Foto: FFK

11 February, 2019 @23:21

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka kuptuar sot nga UEFA-ja se Superliga e Kosovës dhe Liga e Parë, Kupa…

ÇEREKFINALJA: KIKA - BALLKANI

Ballkani siguron gjysmëfinalen pas vazhdimeve

Foto: KFBallkani/fb

10 February, 2019 @15:46

Në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin me bar sintetik në Gjilan, skuadra e Ballkanit ka triumfuar 0-1 ndaj skuadrës vendase…

KIKA - BALLKANI

Kika vs. Ballkani, 11-shet startuese

10 February, 2019 @12:41

Janë publikuar formacionet startuese të Kikës dhe Ballkanit, të cilat sot mes vete ndeshen në kuadër të çerekfinales së Kupës…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë