Të gjitha lajmet

WEST BROM

Vendimi i vonshëm, trajneri i muajit bie nga elita

Vendimi i vonshëm, trajneri i muajit bie nga elita

8 May, 2018 @23:30

Sot ai u shpall për herë të parë në karrierë si trajner i muajit në Premier Ligë.

Darren Moore, trajneri që morri drejtimin e skuadrës deri në fund të stinorit, pas rezultateve të mira të arritur në muajin e kaluar - u shpërblye me epitetin trajner i muajit.

Mirëpo, fati nuk e deshi që ai këtë çmim ta festojë plotësisht, pasi që fitorja e Southamptonit ndaj Swanseat sonte, rrëzoi WBA-në nga elita.

Vendimi i kryesisë së WBA-së që të emërojë Moore-in në krye të shtabit teknik deri në fund të stinorit, në fillim të prillit - tash po duket që ka qenë i vonshëm, pasi që përkundër rezultateve, ekipi nuk arriti të shpëtojë.

Përndryshe, prej se Moore morri drejtimin e skuadrës, ëBA s’ka humbur ndeshje në Premier Ligë, duke regjistruar 2 barazime dhe 3 fitore në 5 ndeshjet e fundit.SWANSEA - SOUTHAMPTON

So’ton fiton, WBA bie, Swansea në telashe

Foto: premierleague.com

8 May, 2018 @23:10

Ish sulmuesi i Napolit, Manolo Gabbiandini, ka vendosur fituesin e ndeshjes së mbetur të xhiros XXXI të Premier Ligës sonte.…

QENDËRMBROJTËSI FRANCEZ

Koscielny jashtë Botërorit

Foto: metro.co.uk via Google Images

8 May, 2018 @12:50

Qendërmbrojtësi francez i Arsenalit, Laurent Koscielny, do të mungojë në Kampionatin Botëror “Rusia 2018”. Lajmi u bë i…

LIGA E PARË

Terminet për xhiron e parafundit në Ligën e Parë

8 May, 2018 @9:25

Të dielën me fillim nga ora 16:00, Liga e Parë e Kosovës vjen me të gjitha ndeshjet e xhiros. Kur…

JAVA E PARAFUNDIT

Terminet e Superligës, a do të gabojnë liderët?

BOROZANI

8 May, 2018 @9:14

Fundjavën që vjen, Superliga e Kosovës në futboll e zhvillon xhiron e saj të parafundit sezonale. 3 ndeshje do të…

NGA FEDERATA

Kinder League nis në Prizren

7 May, 2018 @22:27

Në kuadër të projekteve të programit të UEFA-s “Grassroots”, sot, Federata e Futbollit e Kosovës, ka nisur me pilotprojektin “Kinder…

WOLVERHAMPTON WANDERERS

Festa e Wolvesit vazhdon

Foto: Wolves/fb

7 May, 2018 @22:18

Mijëra tifozë të Wolverhampton Wanderers kanë dalë rrugëve të qytetit sot për të festuar kthimin në Premier Ligë me trofeun…

BARCELONA - REAL MADRID

El Clasico me 4 gola e 9 kartonë

6 May, 2018 @22:42

Ka përfunduar me barazim dueli ndërmjet Barcelonës dhe Real Madridit në Camp Nou sonte, ndërsa Barcelona dy herë ishte në…

MANCHESTER CITY - HUDDERSFIELD

City ngrit trofeun, Pep pranon: PremierLiga më e vështira

6 May, 2018 @21:13

Manchester City ka pasur festë sot pas ndeshjes ndaj Huddersfieldit, pasi që ka marrë trofeun e titullit të kampionit të…

AKHISAR - GALATASARAY

Galatasaray triumfon si mysafir, mbetet lider

Foto: GalatasaraySK/fb

6 May, 2018 @20:34

Superliga e Turqisë, mbetet liga më interesante në gjithë Evropën për shkak se ende katër skuadra garojnë për titull. …

KIKA - TREPÇA

Kika mposht Trepçën, mbetet në shpresë

Foto: KFKika/fb

6 May, 2018 @20:18

Fitorja ka ardhur në momentin e duhur për ekipin e Kikës. Ata kanë mposhtur ish-kampionin e Kosovës, Trepça, që gjendet…

LIVERPOOL - MANCHESTER UNITED

Shaqiri show, Liverpool fiton derbin dhe rikthen kreun

16 December, 2018 @19:12

Me plot meritë, skuadra e Liverpoolit ka arritur ta fitojë derbin më të madh anglez ndaj Manchester Unitedit. Skuadra…

SOUTHAMPTON - ARSENAL

22 ndeshje pa humbje, seria ndalet nga Southamptoni

Foto: Squawka

16 December, 2018 @16:21

Serinë prej 22 ndeshjeve radhazi pa humbje në të gjitha garat Arsenalit ia ndali sot Southamptoni. Në një ndeshje…

SHQIP NË BOTË

Super Bersant Celina, shkëlqen dhe mposht shokun e përfaqësueses

15 December, 2018 @17:55

Në ndeshjen e luajtur sot ndaj Sheffield Wednesdayt në Championship, skuadra e Swanseat arriti të shënojë fitore me përmbysje. …

CITY - EVERTON

Rikthehen te fitorja, marrin kreun

15 December, 2018 @15:16

Pas humbjes nga Chelsea xhiron e kaluar, City i është rikthyer fitoreve në takimin e luajtur ndaj Evertonit në shtëpi.…

ANALIZË

TOP 5 ndeshjet e fundjavës

14 December, 2018 @20:23

Pesë ndeshjet më interesante të fundjavës, që nuk bën të kalojnë pa i parë. Manchester City – Everton (e…

Të gjitha lajmet nga Premier League