Të gjitha lajmet

QENDËRMBROJTËSI FRANCEZ

Koscielny jashtë Botërorit

Foto: metro.co.uk via Google Images

Koscielny jashtë Botërorit

8 May, 2018 @12:50

Qendërmbrojtësi francez i Arsenalit, Laurent Koscielny, do të mungojë në Kampionatin Botëror “Rusia 2018”.

Lajmi u bë i ditur pak më parë nga mediat angleze, të cilat kanë raportuar se lëndimi i tij i pësuar në ndeshjen kthyese të Europa Ligës ndaj Atletico Madridit, do ta lë atë jashtë fushave të gjelbëra për gjashtë muaj.

“Nuk do ta shihni deri në dhjetor, në rastin më të mirë,” ka thënë Arsene Wenger, trajneri në largim i topçinjëve.

LIGA E PARË

Terminet për xhiron e parafundit në Ligën e Parë

8 May, 2018 @9:25

Të dielën me fillim nga ora 16:00, Liga e Parë e Kosovës vjen me të gjitha ndeshjet e xhiros. Kur…

JAVA E PARAFUNDIT

Terminet e Superligës, a do të gabojnë liderët?

BOROZANI

8 May, 2018 @9:14

Fundjavën që vjen, Superliga e Kosovës në futboll e zhvillon xhiron e saj të parafundit sezonale. 3 ndeshje do të…

NGA FEDERATA

Kinder League nis në Prizren

7 May, 2018 @22:27

Në kuadër të projekteve të programit të UEFA-s “Grassroots”, sot, Federata e Futbollit e Kosovës, ka nisur me pilotprojektin “Kinder…

WOLVERHAMPTON WANDERERS

Festa e Wolvesit vazhdon

Foto: Wolves/fb

7 May, 2018 @22:18

Mijëra tifozë të Wolverhampton Wanderers kanë dalë rrugëve të qytetit sot për të festuar kthimin në Premier Ligë me trofeun…

BARCELONA - REAL MADRID

El Clasico me 4 gola e 9 kartonë

6 May, 2018 @22:42

Ka përfunduar me barazim dueli ndërmjet Barcelonës dhe Real Madridit në Camp Nou sonte, ndërsa Barcelona dy herë ishte në…

MANCHESTER CITY - HUDDERSFIELD

City ngrit trofeun, Pep pranon: PremierLiga më e vështira

6 May, 2018 @21:13

Manchester City ka pasur festë sot pas ndeshjes ndaj Huddersfieldit, pasi që ka marrë trofeun e titullit të kampionit të…

AKHISAR - GALATASARAY

Galatasaray triumfon si mysafir, mbetet lider

Foto: GalatasaraySK/fb

6 May, 2018 @20:34

Superliga e Turqisë, mbetet liga më interesante në gjithë Evropën për shkak se ende katër skuadra garojnë për titull. …

KIKA - TREPÇA

Kika mposht Trepçën, mbetet në shpresë

Foto: KFKika/fb

6 May, 2018 @20:18

Fitorja ka ardhur në momentin e duhur për ekipin e Kikës. Ata kanë mposhtur ish-kampionin e Kosovës, Trepça, që gjendet…

BASHKIMI - ONIX

Bashkimi “siguron” mbijetesën

Foto: KFBashkimi/fb

6 May, 2018 @20:06

Skuadra e Bashkimit të Koretinit me fitore ndaj Onixit të Banjës së Pejës sot 2-1 ka siguruar gati matematikisht Ligën…

HAJVALIA - VUSHTRRIA

Vushtrria 7she, në lojë për Superligë direkt

BOROZANI/A.P./Arkiv

6 May, 2018 @19:45

Derisa Hajvalia po lufton për të shpëtuar stinorin në Ligë të Parë, Vushtrria ka kaluar me rafall golash në Kishnicë…

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018