Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SUEDIA - POLONIA

S’mjafton Lewandowski, Claesson fiton grupin për Suedinë

S’mjafton Lewandowski, Claesson fiton grupin për Suedinë


23 June, 2021 @20:14

Suedia duke e mposhtur Poloninë me rezultat 3-2, u kualifikua në 1/8 e finales në EURO 2020 si lidere e Grupit E.

Emil Forsberg shënoi dy golat e para të Suedisë (2’,59’), derisa super ylli polak, Robert Lewandowski u këndërpërgjigjë me dy gola gjithashtu (61’,84’).

Ndërsa fjalën e fundit e tha Viktor Cleasson, që ia caktojë fatin e Suedisë, duke shënuar në minutën e tretë shtesë të ndeshje për fitoren e skuadrës së tij.

TABELA AKTUALE

Suedia e përfundoi me 7 pikë Grupin E në krye të tabelës dhe u kualifikua në 1/8 e finales.


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani