Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SLLOVAKIA - SPANJA

Spanja shpërthen te Sllovakia, kualifikohet në 1/8 e finales

Spanja shpërthen te Sllovakia, kualifikohet në 1/8 e finales


23 June, 2021 @20:10

Pas 2 barazimeve, Spanja shpërtheu te Sllovakia dhe e mposhti me rezultat të thellë 0-5.

Spanja në minutën e 12’ dështoi nga penalltia me Alvaro Moratën, më saktësisht e priti portieri Martin Dubravka, por ky i fundit bëri një gabim amatoresk në minutën e 30’, i cili nuk arriti ta largonte topin dhe shënoi autogol.

Spanja e dyfishoi epërsinë në fund të pjesës së parë me Aymeric Laporte, pas asistimit të Gerard Morenos.

Edhe pjesa e dytë e nisi me golin e Pablo Sarabias (56’), e më pas kontrolli ishte totalisht te spanjollët.

Në minutën e 67’, golin e katërt shënoi Ferran Torres, kurse goli i pestë erdhi përsëri nga autogoli, që shënoi Juraj Kucka (71’).

TABELA AKTUALE

Spanja me këtë fitore u kualifikua në 1/8 e finales, duke e përfunduar Grupin E në pozitën e dytë.


MIQËSORE

Përforcimet vendosin, Drita fiton

Evropiani

Përforcimet vendosin, Drita fiton

23/06/21 @ 19:49

BALLKANI

Zyrtare: “Lewandowski i Malishevës” te Ballkani

FFK Superliga/Transfere

Zyrtare: “Lewandowski i Malishevës” te Ballkani

23/06/21 @ 17:29

11-SHET

Formacionet zyrtare: Sllovakia - Spanja

Evropiani

Formacionet zyrtare: Sllovakia - Spanja

23/06/21 @ 17:00

11-SHET

Formacionet zyrtare: Suedia - Polonia

Evropiani

Formacionet zyrtare: Suedia - Polonia

23/06/21 @ 16:52

LA LIGA

“Unë nuk e njoh Real Madrid pa Sergio Ramos”

La Liga

“Unë nuk e njoh Real Madrid pa Sergio Ramos”

23/06/21 @ 15:32

BUNDESLIGA

Goretzka po ndjek rrugën e Alaba

Bundesliga/Transfere

Goretzka po ndjek rrugën e Alaba

23/06/21 @ 15:18

TRANSFER

A&N prezenton dy përforcimet e reja

FFK Liga e parë/Transfere

A&N prezenton dy përforcimet e reja

23/06/21 @ 14:13

ZEKIRIJA RAMADANI

Ramadani e sheh pozitive fitoren me rezultat të ngushtë

Champions League

Ramadani e sheh pozitive fitoren me rezultat të ngushtë

23/06/21 @ 14:03

MIQËSORE

Përforcimet vendosin, Drita fiton

Evropiani

Përforcimet vendosin, Drita fiton

23/06/21 @ 19:49

11-SHET

Formacionet zyrtare: Sllovakia - Spanja

Evropiani

Formacionet zyrtare: Sllovakia - Spanja

23/06/21 @ 17:00

11-SHET

Formacionet zyrtare: Suedia - Polonia

Evropiani

Formacionet zyrtare: Suedia - Polonia

23/06/21 @ 16:52

EURO2020

Dita 13, dita e fundit e fazës grupore

Evropiani

Dita 13, dita e fundit e fazës grupore

23/06/21 @ 08:30

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Kroacia - Skocia

Evropiani

Notat e futbollistëve: Kroacia - Skocia

22/06/21 @ 23:46

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Republika Çeke - Anglia

Evropiani

Notat e futbollistëve: Republika Çeke - Anglia

22/06/21 @ 23:41

LLAPI

Llapi fillon përgatitjet në Ohër

Evropiani

Llapi fillon përgatitjet në Ohër

22/06/21 @ 23:18

KROACIA - SKOCIA

Fitore e madhe nga Kroacia për të siguruar raundin e ardhshëm

Evropiani

Fitore e madhe nga Kroacia për të siguruar raundin e ardhshëm

22/06/21 @ 22:52

REPUBLIKA ÇEKE - ANGLIA

Anglia shkon tutje si lidere

Evropiani

Anglia shkon tutje si lidere

22/06/21 @ 22:48

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Kroacia - Skocia

Evropiani

Formacionet zyrtare: Kroacia - Skocia

22/06/21 @ 19:55


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani