Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TOTTENHAM - MANCHESTER CITY

Son vendimtar, kampioni e nis me humbje

Son vendimtar, kampioni e nis me humbje


15 August, 2021 @19:29

Edhe pse pa Harry Kanen në fushë, Tottenhami sot arriti ta mposhtë Manchester Cityn me rezultat 1-0 në ndeshjen e vlefshme për xhiron hapëse të Premier Ligës. Kjo fitore bën që Nuno Espirito Santo ta fillojë karrierën e tij si trajner i Spurs si është më së miri.

Pas humbjeve në finalen e Ligës së Kampionëve dhe në finalen e Community Shield, kjo është humbja e tretë rresht për kampionin në fuqi të Anglisë në ndeshjet zyrtare.

Heroi i Tottenhamit ishte koreano-jugori Son, që shënoi me të majtën mjeshtërisht në minutën e 55’, mirëpo për t’u përmendur nga ky takim është edhe paraqitja fantastike e mbrojtësit Tanganga, i cili ishte prej lojtarëve kryesorë të repartit mbrojtës të londinezëve sot.

Tash, pasi e mposhti në fushë, Tottenhami do të tentojë ta mposhtë Manchester Cityn edhe në luftën për sulmuesin Harry Kane. Si shumë herë gjatë sezonit të kaluar, edhe sot te City u vërejt mungesa e një sulmuesi klasik, problem i cili do të zgjidhej nëse transferohet Harry Kane.

Xhiron e dytë, Tottenhami i shkon Wolves, kurse City e pret Norwichin e Milot Rashicës.


BALLKANI

Ballkani liron Haxhihamzën

FFK Superliga/Transfere

Ballkani liron Haxhihamzën

15/08/21 @ 14:47

A&N

A&N përforcon mbrojtjen

FFK Liga e parë

A&N përforcon mbrojtjen

15/08/21 @ 14:40

MIQËSORE

Liria pa gol! Rahoveci mposht prizrenasit

FFK Liga e parë

Liria pa gol! Rahoveci mposht prizrenasit

15/08/21 @ 12:49

SUPERLIGA TURKE

Hadërgjonaj 90 minuta në fushë, skuadra e tij barazon

International/Sportistë shqiptarë në botë

Hadërgjonaj 90 minuta në fushë, skuadra e tij barazon

15/08/21 @ 00:42

SERIE A

Interi zyrtarizon edhe Denzel Dumfries

Serie A/Transfere

Interi zyrtarizon edhe Denzel Dumfries

14/08/21 @ 22:12

SERIE A

Zyrtare: Edin Dzeko te Interi

Serie A/Transfere

Zyrtare: Edin Dzeko te Interi

14/08/21 @ 22:06

NORWICH - LIVERPOOL

77 minuta për Rashicën në debutim, Liverpooli pa telashe

Premier League

77 minuta për Rashicën në debutim, Liverpooli pa telashe

14/08/21 @ 20:25

EVERTON - SOUTHAMPTON

Rafael Benitez fillon me fitore karrierën te Evertoni

Premier League

Rafael Benitez fillon me fitore karrierën te Evertoni

14/08/21 @ 18:14

CHELSEA - PALACE

Chelsea e nis fuqishëm, debutuesi me gol

Premier League

Chelsea e nis fuqishëm, debutuesi me gol

14/08/21 @ 18:07

LEICESTER - WOLVES

Leicester rrëmben 3 pikëshin me Vardyn

Premier League

Leicester rrëmben 3 pikëshin me Vardyn

14/08/21 @ 18:00

11-SHET STARTUESE

Rashica debuton si startues te Norwich

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Rashica debuton si startues te Norwich

14/08/21 @ 17:32

11-SHET STARTUESE

Thucel me 3-4-3 ndaj Crystal Palace

Premier League

Thucel me 3-4-3 ndaj Crystal Palace

14/08/21 @ 15:28

MAN UTD - LEEDS UTD

Bruno hattrick, Pogba 4 asiste —  shkëlqen Man. United

Premier League

Bruno hattrick, Pogba 4 asiste —  shkëlqen Man. United

14/08/21 @ 15:10

11-SHET STARTUESE

Ole lë Sanchon në bankë, befason me sulmuesin

Premier League

Ole lë Sanchon në bankë, befason me sulmuesin

14/08/21 @ 12:38

E FUNDIT

Real Madrid përgënjeshtëron ndërrimin e ligës!

Premier League/La Liga

Real Madrid përgënjeshtëron ndërrimin e ligës!

14/08/21 @ 12:20

PREMIER LEAGUE

Fitorja historike e Brentfordit, befasojnë Arsenalin

Premier League

Fitorja historike e Brentfordit, befasojnë Arsenalin

13/08/21 @ 22:53


 
Të gjitha lajmet nga Premier League