Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SPANJA - KOSOVA

Spanja me fitore, e lë nën hije golin magjik të Halimit

Spanja me fitore, e lë nën hije golin magjik të Halimit


31 March, 2021 @22:29

Përfaqësuesja jonë ka pësuar humbje edhe në ndeshjen e dytë të kualfikimeve për Kampionatin Botëror “Katar 2022”.

Dardanët pësuan kundër top favoritit të grupit, Spanjës, duke u mposhtur me rezultat 3-1.

Kosova në fakt e filloi mirë ndeshjes, duke qenë më i përqëndruar në pjesën e mbrojtjes, por spanjollët e thyen akullin në minutën 34’ me një goditje të saktë nga Dani Olmo. Vetëm dy minuta më vonë Samir Ujkani u mposhtë sërish nga Ferran Torres që e dyfishoi rezultatin, e që ishte edhe rezultati përfundimtar i pjesës së parë.

Në pjesën e dytë Kosova u tregua më sulmuese, ndërsa ritmi i lojës u rrit me inkuadrimin e Lirim Kastratit dhe Arbër Zenelit.

Kastrati kishte dy raste të mira të shënimit gjatë pjesës së dytë, por që saktësia i mungoi.

Në minutën 70’ Besar Halimi shënoi një gol që do të mbahet gjatë në mend. Ai shënoi nga një distancë e largët, pasi portieri kundërshtar kishte dalur në mënyrë të pakontrolluar.

Pesë minuta më vonë Gerard Moreno shënoi pas një krosimi nga korneri për të caktuar rezultatin përfundimtar të ndeshjes.

GRUPET E KUALIFIKIMEVE “KATAR 2022”

Kjo humbje e lë Kosovën në fund të grupit B, si skuadër e vetme pa asnjë pikë, ndërsa Spanja ngjitet në krye të tabelës me gjithsej 7 pikë pas 3 ndeshjeve.

Ndeshjet e radhës të grupit luhen në shtator, ndërsa Kosova do të luajë kundër Gjerogjisë si mysafire dhe më pas kundër Greqisë dhe Spanjës në shtëpi.


GJERMANIA - MAQEDONIA VERIORE

Befasi e dorës së parë: Maqedonia Veriore fiton si mysafire ndaj Gjermanisë

Kualifikimet për Botëror

Befasi e dorës së parë: Maqedonia Veriore fiton si mysafire ndaj Gjermanisë

31/03/21 @ 23:05

PLAYER RATINGS: ESP - KOS

Notat e futbollistëve: Spanja - Kosova

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Notat e futbollistëve: Spanja - Kosova

31/03/21 @ 23:05

ANGLIA - POLONIA

Lideri fiton përsëri, 9 pikë për 3 ndeshje

Kualifikimet për Botëror

Lideri fiton përsëri, 9 pikë për 3 ndeshje

31/03/21 @ 22:38

SAN MARINO - SHQIPËRIA

Shqipëria kryen detyrën, fiton në San Marino

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Shqipëria kryen detyrën, fiton në San Marino

31/03/21 @ 22:37

SPANJA - KOSOVA

Spanja me fitore, e lë nën hije golin magjik të Halimit

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Spanja me fitore, e lë nën hije golin magjik të Halimit

31/03/21 @ 22:29

SPANJA - KOSOVA

GOOOL! Çfarë goli nga Besar Halimi!

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

GOOOL! Çfarë goli nga Besar Halimi!

31/03/21 @ 22:14

SAN MARINO - SHQIPËRIA

Shqipëria e heshtur në pjesën e parë

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Shqipëria e heshtur në pjesën e parë

31/03/21 @ 21:39

SPANJA - KOSOVA

Pjesa e parë mbyllet me dy gola në Sevilla

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Pjesa e parë mbyllet me dy gola në Sevilla

31/03/21 @ 21:34

SOUTH AMERICA

Brazili s’gabon, Neymar i afrohet Peles

Kualifikimet për Botëror/International

Brazili s’gabon, Neymar i afrohet Peles

09/06/21 @ 09:00

SOUTH AMERICA

Argjentina lëshon epërsinë, ndalet nga Kolumbia

Kualifikimet për Botëror/International

Argjentina lëshon epërsinë, ndalet nga Kolumbia

09/06/21 @ 08:49

MEDIA

FSHF me premi disa milionëshe për kualifikim

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

FSHF me premi disa milionëshe për kualifikim

16/04/21 @ 12:05

KUALIFIKIMET PËR BOTËROR

Infektohet me COVID-19, legjenda e Romës në spital

Kualifikimet për Botëror/Serie A/International

Infektohet me COVID-19, legjenda e Romës në spital

10/04/21 @ 13:53

FIFA RANKING

Shqipëria s’lëviz në renditjen mujore të prillit

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Shqipëria s’lëviz në renditjen mujore të prillit

07/04/21 @ 16:02

FIFA RANKING

Kosova bie në renditjen mujore të FIFA-së

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Kosova bie në renditjen mujore të FIFA-së

07/04/21 @ 15:58

TOP 10

TOP 10 golashënuesit aktiv nëpër kombëtare

Kualifikimet për Botëror/Kualifikimet për Evropian/International

TOP 10 golashënuesit aktiv nëpër kombëtare

01/04/21 @ 21:21

PLAYER RATINGS: SMR-ALB

Notat e futbollistëve: San Marino - Shqipëria

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Notat e futbollistëve: San Marino - Shqipëria

31/03/21 @ 23:28

PLAYER RATINGS: ESP - KOS

Notat e futbollistëve: Spanja - Kosova

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Notat e futbollistëve: Spanja - Kosova

31/03/21 @ 23:05

GJERMANIA - MAQEDONIA VERIORE

Befasi e dorës së parë: Maqedonia Veriore fiton si mysafire ndaj Gjermanisë

Kualifikimet për Botëror

Befasi e dorës së parë: Maqedonia Veriore fiton si mysafire ndaj Gjermanisë

31/03/21 @ 23:05


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Botëror