Të gjitha lajmet

MEDIA TALK

Suedezët: Nuk është e vërtetë që kemi paguar kosovarët

Foto: FFK

Suedezët: Nuk është e vërtetë që kemi paguar kosovarët

12 January, 2020 @15:27

Deklaratave të kreut të FFK-së se suedezët u kanë paguar akomodimin dhe udhëtimin për në Katar, i janë përgjigjur zyrtarët suedez.

Sipas Footbollskanalen persepektiva suedeze në këtë aspekt - nuk thotë se janë direkt të kyqur në këtë çështje.

“Nuk është e vërtetë se ne kemi paguar Kosovën. Agjencioni One Two Play mirret me kundërshtarët. Më pas ne paguajmë One Two Playin,” ka thënë menaxheri i kombëtares suedeze Stefan Pettersson.

Sipas mediave të Kosovës, në Katar kanë udhëtuar numër rekord i zyrtarëve të FFK-së, ku thuhet të jenë 20. Ndërsa kreu i FFK-së është arsyetuar se të gjitha i ka paguar Suedia.

Në anën tjetër, përkundër se numër i madh i zyrtarëve të FFK-së është atje, derisa krejt mediat kanë botuar formacionin e Kosovës - FFK-ja ende s’e ka bërë këtë!!!

PUBLIKOHEN STARTUESIT

Suedia - Kosova, 11-shet startuese

12 January, 2020 @15:17

Bernard Challandes ka vendosur për këtë 11-she për ndeshje me Suedinë. KOSOVA: Visar Bekaj, Armend Thaqi, Fidan Aliti (C),…

BASTORET

Suedia favorite e madhe para ndeshjes

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

12 January, 2020 @14:25

Bastoret botëore para ndeshjes miqësore të Kosovës ndaj Suedisë kanë dalë me opcionet e tyre për të bastuar këtë ndeshje.…

KOSOVA - SUEDIA

Transmetimi: Kosova - Suedia

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

12 January, 2020 @13:01

Përfaqësuesja e Kosovës, sot në ora 15:45, do të luaj miqësore me Suedinë. LISTA E PLOTË E KOSOVËS Ndeshja…

KOSOVA - SUEDIA

Sot miqësorja Kosova - Suedia

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

12 January, 2020 @11:17

Përfaqësuesja e Kosovës, sot do të luaj miqësore me Suedinë. Ndeshja do të fillojë në ora 15:45, derisa do të…

CHAMPIONSHIP

Nuhiu asist dhe gol ndaj Leedsit, Wednesday në pozitat play-off

11 January, 2020 @17:57

I inkuadruar në lojë në pjesën e dytë, Atdhe Nuhiu sot luajti rol të madh në fitoren që Sheffield Wednesday…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja