Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LIVERPOOL

Sunderland nxjerr pikë në Anfield

Sunderland nxjerr pikë në Anfield


6 December, 2014 @19:04

Ekipi i Brendan Rodgers ka vazhduar avazin e vjetër. Kur pas dy fitoreve me radhë u mendua se ata do të këndellen për të vazhduar me rezultate të mira në Premier League, këtë nuk e arritën. 

Ka qenë Sunderlandi i Gustavo Poyetit që i ndali djelmoshat e kuq nga Liverpooli për të bërë diçka më shumë në lojë, duke barazuar 0-0 në Anfield Road. 

Për më tepër, Sunderland është specialist i barazimeve në elitën angleze, duke e regjistruar sonte të nëntën në kampionat. 

Barazimi, ka ulur moralin e ekipit të Rodgersit para derbit të madh që i pret javën që vjen në Old Trafford, ndaj Manchester Unitedit. 

REZULTATET, TABELA AKTUALE


 
Të gjitha lajmet nga Premier League