Të gjitha lajmet

1/8: BARCELONA - CHELSEA

Super Messi, Barcelona në çerekfinale

Super Messi, Barcelona në çerekfinale

14 March, 2018 @22:44

Barcelona
Chelsea
Barcelona 3 : 0 Chelsea
L.Messi 3' 63', O.Dembele 20'

Camp Nou

Barcelona është çerekfinalistja e fundit e edicionit të sivjetëm të Champions Leagues.

Pas barazimit 1-1 Londër, katalunasit fituan sonte 3-0 në shtëpi, për të arritur kështu çerekfinalen. Në fakt Chelsea luajti më mirë se ç‘tregon rezultati final i ndeshjes, por Barcelona e udhëhequr nga ‘jashtëtokësori’ Messi shënoi 3 herë dhe nuk lejoi befasi.

Messi shënoi 2 herë, ndërsa goli tjetër erdhi nga Ousmane Dembele nga një asistim pikërisht i Messit, për ta kompletuar kështu edhe një paraqitje fenomenale ekipore.

SKEMA DREJT FINALES

Sa për kuriozitet, goli i shënuar nga Messi në minutën 02:08 është goli më i shpejt në karrierën e tij.

Kundërshtarin e çerekfinales Barcelona e kupton të premten në shortin që mbahet në NyonZvicrës. Gjithashtu, duhet përmendur fakti që kjo është hera e 11 me radhë që Barcelona arrin të paktën çerekfinalen e Ligës së Kampionëve.

KOSOVA U21

Ftesat e Prekazit për ndeshje ndaj Azerbejxhanit dhe Gjermanisë

14 March, 2018 @20:40

Përzgjedhësi i Kosovës U21, Rafet Prekazi, ka bërë publike listën e futbollistëve të ftuar për dy ndeshjet e radhës në…

JUVENTUS - ATALANTA

Juve fiton, forcon kreun

14 March, 2018 @20:17

Me fitoren e ‘Zonjës së Vjetër’ është mbyllur ndeshja e mbetur mes Juventusit dhe Atalantas. Kjo ndeshje ishte shtyrë për…

1/8: BESIKTAS - BAYERN

Bayerni, çerekfinalisti i parafundit

14 March, 2018 @20:10

Në një ndeshje me atmosferë të shkëlqyeshme, edhe pse skuadra që kalon në çerekfinale dihej nga ndeshja e parë, Bayerni…

FERONIKELI - BESA

6 minuta, 3 gola, Nikli fiton dramën

14 March, 2018 @16:46

Ndeshja më dramatike e ditës së sotme padyshim që u zhvillua në Drenas. Pjesa më e madhe e ndeshjes kaloi…

DRITA - DRENICA

Drita mposht Drenicën, -2 nga kreu

14 March, 2018 @16:41

Pas dy barazimeve radhazi në Superligë, Drita i është rikthyer fitoreve në përballjen e luajtur sot ndaj Drenicës në Gjilan. …

LLAPI - VLLAZNIA

Llapi i rikthehet fitoreve

14 March, 2018 @16:35

Pas disa rezultateve jo të mira në Superligë dhe në Kupë, skuadra e Llapit i është rikthyer fitoreve në takimin…

1/8: LYON - BARCELONA

Pa gola edhe në Francë

19 February, 2019 @22:55

Sikurse në Angli mes Liverpoolit e Bayernit, edhe në takimin e luajtur në Francë mes Lyonit e Barcelonës nuk pati…

1/8: LIVERPOOL - BAYERN

Gjithçka e hapur në ‘Allianz Arena’

19 February, 2019 @22:52

Pa gola është mbyllur dueli i sontëm në ‘Anfield Road’ mes Liverpoolit dhe Bayernit. Mes skuadrave në fjalë u zhvillua…

DIEGO SIMEONE

Simeone vendos të ardhmen

14 February, 2019 @19:04

Trajneri i Atletico Madridit Diego Simeone i është përgjigjur thashethemeve lidhur me të ardhmen e tij. Ai sot ka…

1/8: AJAX - REAL MADRID

Kampioni s’lejon befasi në Amsterdam

13 February, 2019 @22:59

Në duelin e parë të 1/8 së finales mes dy gjigandëve të futbollit evropian, Ajaxit e Real Madridit, fituese doli…

1/8: TOTTENHAM - PSG

Super Spurs, deklasojnë Dortmundin në ‘Wembley’

13 February, 2019 @22:57

Përkundër mungesës së lojtarit kryesor të skuadrës, sulmuesit Harry Kane, skuadra e Tottenham Hotspur arriti rezultat tejet pozitv në duelin…

Të gjitha lajmet nga Champions League