Të gjitha lajmet

REKORD

Supertalenti Mbappe vendos rekord të ri!

Supertalenti Mbappe vendos rekord të ri!

29 April, 2017 @18:28

Me golin e shënuar sot në takimin që Monaco po e luan ndaj skuadrës së Toulouse në shtëpi, supertalenti Mbappe ka arritur një rekord të ri.

Mbappe bëhet lojtari më i ri në moshë në shekullin XXI që arrin shifrën e 15 golave të shënuara. Këtë shifër Mbappe e arriti sot në moshën 18 vjet e 129 ditë.REAL - VALENCIA

Marcelo shpëton Realin, presioni te Barça

29 April, 2017 @18:06

Pak ditë para sfidës gjysmëfinale ndaj Atletico Madridit në Champions League, Real Madridi ka shënuar një fitore me shumë vuajtje…

S'LAND-B'MOUTH

Pas 10 vitesh, bien nga Premier Liga

Fotografitë: premierleague.com

29 April, 2017 @17:56

Skuadra që drejtohet nga David Moyes, Sunderland, pas 10 vitesh do t’i kthehet Championshipit, pasi që me humbjen e sotme…

RAHOVECI-BALLKANI

Rahoveci mposht Ballkanin, shton shpresat

29 April, 2017 @17:14

Rahoveci ka shënuar fitore aq shumë të kërkuar sot ndaj Ballkanit të Suharekës, 1-0. Me këtë fitore bardhekaltërit e…

GJILANI - FERONIKELI

Feronikeli mposhtet, Trepça ‘89 pranë titullit

29 April, 2017 @17:09

Me rezultat 1-0 është mbyllur takimi i luajtur sot mes Gjilanit e Feronikelit në Gjilan, rezultat ky i cili i…

LLAPI-LIRIA

Llapi fut Lirinë në telashe barazhi

29 April, 2017 @16:45

Pas pjesës së parë të kaluar pa gola, Llapi me fillim të pjesës së dytë ka shënuar gol për të…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Real-Valencia

29 April, 2017 @15:41

Në ora 16e15 nis përballja e radhës në La Liga, ndërmjet Real Madridit dhe Valencias. Trajnerët kanë vendsour për…

SOCIEDAD-GRANADA

4 trajnerë për stinor dhe bien nga La Liga

29 April, 2017 @15:32

Real Sociedad i ka dhënë fund mbijetesës 5 vjeçare të Granadës në La Liga, duke i mposhtur ata sot…

GILET JAUNES

Shtyhen 6 ndeshje

8 December, 2018 @17:33

Gjashtë ndeshje në Ligue 1 janë shtyer për shkak të lëvizjes, protestat të cilat po ndodhin në tërë Francën janë…

FRENKIE DE JONG

Jo Barcelonës, po PSG-së

7 December, 2018 @11:55

Mesfushori i ri holandez, që mbron ngjyrat e Ajaxit dhe që po ngjallë interesimin e klubeve të mëdha evropiane, Frenkie…

STRASBOURG - PARIS ST GERMAIN

Parisi ndalet përsëri

Foto: StrasbourgOfficial/tw

5 December, 2018 @23:31

Barazimi i dytë brenda tre ditëve të fundit dhe Paris St Germainit i është dashur goli i Edinson Cavanit për…

AMIENS - MONACO

Falcao mban gjallë Henryn

4 December, 2018 @20:56

Ka ardhë edhe fitorja e dytë e Monacos në tre xhirot e fundit të Ligue 1. Sulmuesi kolumbian me…

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

Të gjitha lajmet nga Ligue 1