Të gjitha lajmet

PËRFAQËSUESJA

Takim mes dy federatave para ndeshjes

Foto: FFK

Takim mes dy federatave para ndeshjes

Teksti: FFK

12 November, 2016 @14:58

Takim mes dy federatave para ndeshjes
Takim mes dy federatave para ndeshjes

Përmes një njoftimi për media, Federata e Futbollit të Kosovës njoftoi që sot ndodhi një takim mes krerëve të federatës të Kosovës dhe atyre të federatës turke të futbollit.

“Sot Federata e Futbollit e Turqisë shtroi drekë tradicionale për Federatën e Futbollit të Kosovës, gjatë secilës u bashkëbisedua për marrëdhëniet ndërmjet federatave. Duke i përshëndetur delegacionin e FFK-së nënkryetari i Federatës turke,Semet Yardimci, edhe një herë u shpreh për marrëdhëniet që kanë dy shtetet Turqia dhe Kosova e në veçanti marrëdhëniet e shkëlqyera ndërmjet federatave. Z. Yardimici foli për thellimin e këtyre marrëdhënieve dhe se Federata turke do të vazhdojë ta ndihmojë dhe ta mbështesë edhe më tutje FFK-në në të gjitha fushat. Ndërkaq, kryetari i FFK-së Fadil Vokrri duke falënderuar Federatën turke për mikpritje, tha se ne kemi kaluar nëpër një kohë të vështirë dhe kur na u lejua zhvillimi i ndeshjeve ndërkombëtare ishte federata turke e cila pa asnjë kusht erdhi në Kosovë për ta zhvilluar një ndeshje miqësore me Kosovën. Po ashtu Federata turke ishte kah FFK-së në të gjitha proceset e pranimit të FFK-së në UEFA dhe FIFA, për çka u jemi shumë mirënjohës dhe falënderues. Unë besoj se marrëdhëniet tona do të kultivohen edhe më shumë dhe bashkëpunimi jonë do të jetë shumë afatgjatë. Në fund të drekës u shkëmbyen edhe dhurata,” - shkroi FFK-ja në njoftimin e tyre për media. 

Siç dihet, Kosova dhe Turqia do të luajnë kundër njëra-tjetrës sot me fillim nga ora 18:00 në kuadër të kualifikimeve për Botërorin “Rusia 2018”.MEDIA

Schweinsteiger drejt Amerikës?

12 November, 2016 @12:14

Edhe pse u rikthye në stërvitjet e Manchester United dhe tashmë bën pjesë në planet e Mourinhos, Schweinsteiger mund të…

PARA NDESHJES

Enis Alushi: Pa gabuar, nxjerrim rezultat

BOROZANI/Erdis Driza

12 November, 2016 @12:11

Mesfushori i Kosovës që luan për Nurnbergun, Enis Alushi, në prononcimin e tij para ndeshjes ndaj Turqisë sot, që zhvillohet…

PARA NDESHJES

Amir Rrahmani: Mbrojtje dhe kundërsulme

12 November, 2016 @12:08

Qendërmbrojtësi i Kosovës, Amir Rrahmani, mendon se Kosova mund t’ia dalë ndaj Turqisë nëse luan sigurt prapa. E pastaj, me…

SHQIP NË BOTË

Besart Berisha asiston në fitoren e Melbournet

12 November, 2016 @11:49

Në fitoren që Melbourne e shënoi ndaj skuadrës WS Wanderers, asistues tek goli i parë i skuadrës ishte Besart Berisha. …

VIDEO

Beqiraj asiston në humbjen e Malit të Zi

11 November, 2016 @21:31

Sulmuesi pejan i përfaqësueses së Malit të Zi, Fatos Beqiraj, nuk ka arritur ta ndihmojë ekipin e tij që t’i…

SAMIR UJKANI

Ujkani: Turqia, ndër më të fortat në grup

BOROZANI/ Lis Dorambari

11 November, 2016 @16:49

Në konferencën e sotme dhe të fundit për shtyp para ndeshjes me Turqinë të përfaqësueses së Kosovës, së bashku…

ALBERT BUNJAKI

Bunjaki: Kemi përfaqësuese të re dhe një grup me rivalë të fortë

11 November, 2016 @16:33

Përfaqësuesja e Kosovës nesër do ta zhvillojë ndeshjen e katërt në kualifikimet për Kampionatin Botëror “Rusia 2018”, ku do të…

DUELET E XHIROS XIV

Termin i njejtë për krejt në Ligë të Parë

BOROZANI/ A. Paçarizi

11 November, 2016 @12:21

Duelet e xhiros së XIV të Ligës së Parë në futboll që do të zhvillohen këtë fundjavë do të luhen…

DYSHJA TURKE

Arda dhe Burak ndjekin rekorde ndaj Kosovës

11 November, 2016 @11:53

Dy futbollistët e ftuar së fundi nga Fatih Terim për ndeshje ndaj Kosovës, Arda Turan dhe Burak Yilmaz, janë në…

PHILIPPE COUTINHO

Në plane te Barcelonës

11 November, 2016 @10:28

Braziliani Philippe Coutinho çdo ditë e më shumë po tregon vlerat e veta në futbollin botëror. Ky fakt ka…

BRAZILI S'NDALET

Brazili demolon Argjentinën, gauchosët rrezikojnë Botërorin

Foto: Lucas Figueiredo/CBF

11 November, 2016 @8:43

Kampionati i ardhshëm Botëror “Rusia 2018” mund të mos ketë pjesëmarrës njërin ndër ekipet më aktraktive të futbollit në kohëra.…

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018