Të gjitha lajmet

MEDIA

Schweinsteiger drejt Amerikës?

Schweinsteiger drejt Amerikës?

12 November, 2016 @12:14

Edhe pse u rikthye në stërvitjet e Manchester United dhe tashmë bën pjesë në planet e Mourinhos, Schweinsteiger mund të largohet nga klubi anglez shumë shpejt.

Mediat amerikane raportojnë që mesfushori gjerman është takuar me Veljko Paunovicin, trajnerin e klubit amerikan Chicago Fire dhe spekulimet për një transferim të mundshëm në Amerikë kanë filluar.

Chicago Fire bën pjesë në ligën MLS në SHBA, ndërsa një rrogë e madhe pritet t’i ofrohet gjermanit në fjalë.

Se çfarë do të ndodh, mbetet të shihet.PARA NDESHJES

Amir Rrahmani: Mbrojtje dhe kundërsulme

12 November, 2016 @12:08

Qendërmbrojtësi i Kosovës, Amir Rrahmani, mendon se Kosova mund t’ia dalë ndaj Turqisë nëse luan sigurt prapa. E pastaj, me…

SHQIP NË BOTË

Besart Berisha asiston në fitoren e Melbournet

12 November, 2016 @11:49

Në fitoren që Melbourne e shënoi ndaj skuadrës WS Wanderers, asistues tek goli i parë i skuadrës ishte Besart Berisha. …

VIDEO

Beqiraj asiston në humbjen e Malit të Zi

11 November, 2016 @21:31

Sulmuesi pejan i përfaqësueses së Malit të Zi, Fatos Beqiraj, nuk ka arritur ta ndihmojë ekipin e tij që t’i…

SAMIR UJKANI

Ujkani: Turqia, ndër më të fortat në grup

BOROZANI/ Lis Dorambari

11 November, 2016 @16:49

Në konferencën e sotme dhe të fundit për shtyp para ndeshjes me Turqinë të përfaqësueses së Kosovës, së bashku…

ALBERT BUNJAKI

Bunjaki: Kemi përfaqësuese të re dhe një grup me rivalë të fortë

11 November, 2016 @16:33

Përfaqësuesja e Kosovës nesër do ta zhvillojë ndeshjen e katërt në kualifikimet për Kampionatin Botëror “Rusia 2018”, ku do të…

DUELET E XHIROS XIV

Termin i njejtë për krejt në Ligë të Parë

BOROZANI/ A. Paçarizi

11 November, 2016 @12:21

Duelet e xhiros së XIV të Ligës së Parë në futboll që do të zhvillohen këtë fundjavë do të luhen…

DYSHJA TURKE

Arda dhe Burak ndjekin rekorde ndaj Kosovës

11 November, 2016 @11:53

Dy futbollistët e ftuar së fundi nga Fatih Terim për ndeshje ndaj Kosovës, Arda Turan dhe Burak Yilmaz, janë në…

PHILIPPE COUTINHO

Në plane te Barcelonës

11 November, 2016 @10:28

Braziliani Philippe Coutinho çdo ditë e më shumë po tregon vlerat e veta në futbollin botëror. Ky fakt ka…

BRAZILI S'NDALET

Brazili demolon Argjentinën, gauchosët rrezikojnë Botërorin

Foto: Lucas Figueiredo/CBF

11 November, 2016 @8:43

Kampionati i ardhshëm Botëror “Rusia 2018” mund të mos ketë pjesëmarrës njërin ndër ekipet më aktraktive të futbollit në kohëra.…

KOSOVA

Donis Avdijaj i bashkohet Kosovës

10 November, 2016 @20:06

Përfaqësuesja e Kosovës ka gjetur shpejt zëvendësimin për Albert Bunjakun i cili nuk është grumbulluar me ekipin. Sipas një njoftimi…

STATISTIKA

Liverpooli më i mirë, ndër vite

10 December, 2018 @14:20

Liverpool pas 16 ndeshjeve të zhvilluara në Premier Ligë, është në vend të parë të klasifikimit për herë të parë…

JOE GOMEZ

3.5 vite tjera me Liverpoolin

Foto: Liverpoolfc.com

10 December, 2018 @11:13

Mbrojtësi i Liverpoolit, Joe Gomez, ka nënshkruar kontratë të re me ekipin e tij, zyrtarisht ka bërë të ditur Liverpool…

PEP GUARDIOLA

Kemi qenë fantastik

Foto: premierleague.com

8 December, 2018 @22:04

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, nuk ka pasur asnjë fjalë jo të mirë për lojtarët e tij pas humbjes…

MAURIZIO SARRI

S’kemi motivim, kur kemi, jemi më të fortit

Foto: premierleague.com

8 December, 2018 @21:57

Trajneri italian i Chelseat, Maurizio Sarri, në deklaratën e tij pas fitores ndaj Manchester Cityt ka thënë se ekipit të…

CHELSEA - MANCHESTER CITY

Chelsea fiton derbin, Liverpool flen në krye

Foto: premierleague.com

8 December, 2018 @20:40

Humbja e parë e Manchester Cityt këtë stinor ka ardhur nga Chelsea dhe kjo ka mjaftuar që ekipi i Pep…

Të gjitha lajmet nga Premier League