Të gjitha lajmet

UEFA DEVELOPMENT TOURNAMENT

Të gjitha ndeshjet fitore, Kosova fiton turneun U15 të UEFA-së

Foto: FSHF

Të gjitha ndeshjet fitore, Kosova fiton turneun U15 të UEFA-së

23 September, 2019 @15:43

Me fitoren e sotme me rezultat 1-0 ndaj Shqipërisë U15, Kosova U15 është fituese e turneut të grupmoshave në UEFA Development Tournament që u mbajt në Shqipëri këto ditë.

Pas pjesës së parë të përfunduar pa gola, ka qenë Krasniqi që ka shënuar (54’) për fitoren e dardanëve ndaj kuqezinjëve dhe kështu kanë garantuar triumfin në këtë turne.

Kosovo U15 all team pose

Kosova U15 ka fituar të gjitha ndeshjet e turneut, dhe me pikë maksimale, 9. Kosova U15 mposhti Taxhikistanin 8-0 dhe Estoninë 3-0 ditë më parë.i:

Shqipëri: Kiri, Gjergji, Kosnallari, Çela, Shtraza, Hysa, Vishaj, Tresa, Syla, Xhixha, Salo. Kosovë: Xhoka, Halimi, Rudari, Bllaca, Avdullahu, Zeka, Jashari, Krasniqi, Shahini, Hashani, Ramushi.

MARCA

De Biasi shkruan libër për historinë me Shqipërinë

TOPSPORTI/ Erdis Driza

14 April, 2020 @19:07

Selektori historik i kombëtares shqiptare Gianni De Biasi në një bisedë me Marcan spanjolle ka bërë të ditur se është…

DERDHET LEKU

FSHF paguan të gjithë punëtorët sportiv dhe futbollistët

9 April, 2020 @15:30

Të gjithë akterët në futboll do të ndihmohen direkt nga FSHF-ja, ka bërë të ditur kreu i saj Armand Duka…

KOLUMNE

Kur shqiptarët fitonin (2)

28 March, 2020 @12:07

Kupa e Kampionëve të Evropës zanafillën e ka në vitin 1955. Fillimisht, UEFA pranonte vetëm disa vende të përzgjedhura,…

KOLUMNE

Kur shqiptarët fitonin (1)

27 March, 2020 @9:31

Kualifikimi për Euro2016 mund të duket sikur suksesi i vetëm i Shqipërisë në futboll, por nuk është i vetmi. Është…

UEFA

Vendoset, EURO 2020 në 2021!

17 March, 2020 @13:52

Tashm është zyrtare, UEFA në mbledhjen e saj ka marrë vendim që EURO 2020 të mbahet vitin tjetër. Vendimi…

Të gjitha lajmet nga Kombëtarja