Të gjitha lajmet

UEFA DEVELOPMENT TOURNAMENT

Të gjitha ndeshjet fitore, Kosova fiton turneun U15 të UEFA-së

Foto: FSHF

Të gjitha ndeshjet fitore, Kosova fiton turneun U15 të UEFA-së

23 September, 2019 @15:43

Me fitoren e sotme me rezultat 1-0 ndaj Shqipërisë U15, Kosova U15 është fituese e turneut të grupmoshave në UEFA Development Tournament që u mbajt në Shqipëri këto ditë.

Pas pjesës së parë të përfunduar pa gola, ka qenë Krasniqi që ka shënuar (54’) për fitoren e dardanëve ndaj kuqezinjëve dhe kështu kanë garantuar triumfin në këtë turne.

Kosovo U15 all team pose

Kosova U15 ka fituar të gjitha ndeshjet e turneut, dhe me pikë maksimale, 9. Kosova U15 mposhti Taxhikistanin 8-0 dhe Estoninë 3-0 ditë më parë.i:

Shqipëri: Kiri, Gjergji, Kosnallari, Çela, Shtraza, Hysa, Vishaj, Tresa, Syla, Xhixha, Salo. Kosovë: Xhoka, Halimi, Rudari, Bllaca, Avdullahu, Zeka, Jashari, Krasniqi, Shahini, Hashani, Ramushi.

FIFA RENDITJA - SHTATOR 2019

Shqipëria s’luan nga vendi, përkundër fitores ndaj Islandës

Foto: FSHF

19 September, 2019 @12:29

Kombëtarja shqiptare në futboll, edhe pas publikimit të listës së shtatorit të renditjes mujore të FIFAs, është në pozitën e…

NË DISIPLINORE

UEFA ‘dënon’ Francën për gabimet ndaj himnit shqiptar

Fotot: FSHF

14 September, 2019 @21:10

Sipas një raporti të shkruar nga L’Equipe, Federata e Futbollit të Francës (FFF) pritet të dënohet nga UEFA, për shkak…

SHQIPËRIA - ISLANDA

Shqipëria mposht Islandën, mbetet në lojë për kualifikim

10 September, 2019 @22:37

Në ndeshjen e luajtur sonte në “Elbasan Arena”, Shqipëria arriti që ta mposhtë me rezultat 4-2 Islandën, për të mbetur…

SHQIPËRIA - ISLANDA

Pjesa e parë, Shqipëria udhëheq

10 September, 2019 @21:39

Me një gol të Kastriot Dermakut, Shqipëria pjesën e parë ndaj Islandës e mbyll me epërsi 1-0. Të drejtuarit nga…

SHQIPËRIA - ISLANDA

Shqipëria vs. Islanda, 11-shet startuese

10 September, 2019 @19:38

Janë publikuar formacionet startuese të Shqipërisë dhe Islandës, të cilat sonte takohen në Elbasan në kuadër të kualifikimeve drejt EURO2020. …

Të gjitha lajmet nga Kombëtarja