Të gjitha lajmet

MALISHEVA - ARBËRIA

Malisheva mbi Besën e Lirinë

Foto: KFMalisheva/fb

Malisheva mbi Besën e Lirinë

22 September, 2019 @17:41

Skuadra e re në Ligë të Parë të Kosovës, Malisheva, me fitoren e thellë sot ndaj Arbërisë 4-0 ka dalë në pozitë të dytë të klasifikimit.

TABELA AKTUALE

Malishevasit sot kanë qenë të pamëshirshëm në Liman Gegaj, duke shënuar shpejtë dhe duke siguruar fitoren heret, për të siguruar tre pikë të reja në klasifikim, që i vë ata mbi Besën e Lirinë në tabelë me golaverazh më të mirë.

Nikollë Dushi ka shënuar hat-trick të shpejtë sot në fitoren e Malishevës. Dushi shënoi brenda gjysmë ore loje tre gola për t’i dhënë fund dilemave të fituesit të ndeshjes (12, 24, 31) (3-0).

Ndërsa në pjesë të dytë rezultatin e ndeshjes e vendosi Edonis Krasniqi (57’) që shënoi për 4-0.

TABELA AKTUALE

Kjo është fitorja e tretë kampionale e malishevasve këtë stinor, deri sa kanë edhe një humbje e një barazim, që i bën ata në total me 10 pikë, 3 më pak se lideri aktual i tabelës, Istogu.

 

2 KORRIKU 1-2 ISTOGU

Istogu s’ndalet, Jahaj e Prekaj për ruajtjen e kreut

22 September, 2019 @17:31

Skuadra e Istogut ka shënuar sot edhe fitoren e katërt në 5 xhirot e para të Ligës së Parë të…

RAMIZ SADIKU 1-2 TREPÇA

A po këndellet Trepça? E dyta me radhë

Foto: KFTrepça/fb

21 September, 2019 @19:45

Skuadra e Trepçës është duke bërë hapat e para të këndelljes së saj, pas fillimit jo të mirë të stinorit…

KEK 3-0 DARDANA

Fitorja e parë sezonale për elektricistët

Foto: FCKEK/fb

21 September, 2019 @16:53

Skuadra e KEK-ut, pas pesë xhirove të zhvilluara ka arritur të shënojë fitoren e parë në Ligë të Parë të…

TROFTAT

Istogu lider, ekipi i vetëm i pamposhtur në Ligë të Parë

Foto: KFIstogu/fb

19 September, 2019 @20:21

Janë dashur vetëm katër xhiro që në Ligë të Parë të Koosvës, të mos mbetet asnjë ekip pa shijuar humbjen…

BESA 1-2 DARDANA

Armend Kastrati i sjell fitoren befasuese Dardanës në Pejë

Foto: KFDardana/fb

15 September, 2019 @19:21

Skuadra e Besës së Pejës, që deri tash ishte e pamposhtur dhe lidere e Ligës së Parë, pa gol të…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë