Të gjitha lajmet

KUKËSI 2-1 TIRANA

Super-dyshja e Kukësit ia sjell humbjen e parë Tiranës lidere

Foto: KFKukesi/fb

Super-dyshja e Kukësit ia sjell humbjen e parë Tiranës lidere


21 September, 2019 @21:09

Dy super sulmuesit e Kukësit kanë shënuar nga një gol sonte, për t’i dhënë fitore ekipit të tyre, që të rikthehet në bashkë-udhëheqje të tabelës me Tiranën.

Vasil Shkurtaj, KF Kukesi

Kukësi mposhti Tiranën në ndeshje mjaft të bukur në Elbasan Arena, ku ka qenë së pari Kristal Abazaj (17’) që i dha epërsinë 1-0 kukësianëve, ndërsa në fillim të pjesës së dytë, Vasil Shkurtaj (48’) thellon epërsinë 2-0.

TABELA AKTUALE

gol abazaj on Vidnews.

E tëra që arriti të bënte Tirana ishte ulja e epërsisë me Winful Cobbinah (83’) 2-1, që pranoi një top të jashtëzakonshëm nga Ngo dhe nuk e pati problem të shënojë.

 

gol shkurtaj 2-0 on Vidnews.

TABELA AKTUALE

Me këtë fitore të Kukësit, tash Tirana ka 10 pikë nga 5 ndeshje dhe ka pësuar humbjen e parë të stinorit, por mbetet lidere në krahasim me verilindorët vetëm në saje të golaverazhit më të mirë.

 

gol kobina 2-1 on Vidnews.

Kristal Abazaj, KF Kukesi


FENERBAHÇE 2-1 ANKARAGUCU

Vedat Muriqi përmbys Ankaranë me super-paraqitje

International/Sportistë shqiptarë në botë

Vedat Muriqi përmbys Ankaranë me super-paraqitje

21/09/19 @ 21:01

JUVENTUS 2-1 VERONA

Verona e Rrahmanit dhe Kumbullës, e pafat ndaj Juventusit

Serie A

Verona e Rrahmanit dhe Kumbullës, e pafat ndaj Juventusit

21/09/19 @ 20:01

RAMIZ SADIKU 1-2 TREPÇA

A po këndellet Trepça? E dyta me radhë

FFK Liga e parë

A po këndellet Trepça? E dyta me radhë

21/09/19 @ 19:45

PRISHTINË

Prezantohet Armendi, synohet 3-4 vite posti i trajnerit të Prishtinës

FFK Superliga/Transfere

Prezantohet Armendi, synohet 3-4 vite posti i trajnerit të Prishtinës

21/09/19 @ 19:21

CITY 8-0 WATFORD

Masterklasë e Cityt fenomenal, ndaj Watfordit

Premier League

Masterklasë e Cityt fenomenal, ndaj Watfordit

21/09/19 @ 18:15

CHAMPIONSHIP

Atdhe Nuhiu futet si zëvendësues dhe shpëton ekipin

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Atdhe Nuhiu futet si zëvendësues dhe shpëton ekipin

21/09/19 @ 18:03

KEK 3-0 DARDANA

Fitorja e parë sezonale për elektricistët

FFK Liga e parë

Fitorja e parë sezonale për elektricistët

21/09/19 @ 16:53

PRISHTINA

Sokoli dorëheqje, bëhet i ditur trajneri i ri

FFK Superliga

Sokoli dorëheqje, bëhet i ditur trajneri i ri

21/09/19 @ 11:31

TROFTAT

Istogu lider, ekipi i vetëm i pamposhtur në Ligë të Parë

FFK Liga e parë

Istogu lider, ekipi i vetëm i pamposhtur në Ligë të Parë

19/09/19 @ 20:21

VUSHTRRIA - DRENICA

Ndahen pikët në “Ferki Aliu”

FFK Superliga

Ndahen pikët në “Ferki Aliu”

19/09/19 @ 17:59

TRANSFER

Skënderbeu me përforcim nga Brazili

FSHF Kategoria Superiore

Skënderbeu me përforcim nga Brazili

24/01/21 @ 09:17

PARTIZANI - TIRANA

Eraldo Çinari vendos derbin e kryeqytetit

FSHF Kategoria Superiore

Eraldo Çinari vendos derbin e kryeqytetit

21/01/21 @ 20:43

TRANSFER

Drenica me mbrojtës nga Shqipëria

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore

Drenica me mbrojtës nga Shqipëria

18/01/21 @ 21:53

TRANSFER

Teuta transferon futbollistin e Gjilanit

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore

Teuta transferon futbollistin e Gjilanit

18/01/21 @ 21:46

TIRANA

Tirana transferon sulmuesin e reprezentacionit të Finlandës

FSHF Kategoria Superiore

Tirana transferon sulmuesin e reprezentacionit të Finlandës

18/01/21 @ 13:56

TRANSFER

Arbëria me përforcim nga Shqipëria

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore

Arbëria me përforcim nga Shqipëria

11/01/21 @ 22:10

TRANSFER

Katër transferime te Skënderbeu

FSHF Kategoria Superiore

Katër transferime te Skënderbeu

11/01/21 @ 21:43

SUPERIORE

Ish-sulmuesi i Llapit e Gjilanit, te Teuta

FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Ish-sulmuesi i Llapit e Gjilanit, te Teuta

11/01/21 @ 15:10

ZYRTARE

Seferi prezentohet te Tirana

FSHF Kategoria Superiore

Seferi prezentohet te Tirana

10/01/21 @ 22:24

XHIROJA 13

Vllaznia lidere, 3 ndjekës me pikë të njëjta

FSHF Kategoria Superiore

Vllaznia lidere, 3 ndjekës me pikë të njëjta

09/01/21 @ 22:34


Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore